20.07.2024

Öztrak: Türkiye Riskli Sürece Girdi!

13, Ağustos 2021 Cuma
Bu haber kez okundu


CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yaşanan iklim değişikliği sonrası Türkiye’nin, aynı kuşakta bulunduğu ülkelerle birlikte riskli bir sürece girdiğini söyledi. Akdeniz’deki orman yangınları ve Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketine ilişkin değerlendirmede bulunan Öztrak,“Felaket zedelerle pazarlık yapılmasın. 300 senden 200 benden lafları edilmesin. Felaketlerde ki canları geri getirmek mümkün değil ama uğranılan zararın tamamı eksiksiz karşılansın” dedi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ve Muratlı ilçe muhtarları ile bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yaşanan iklim krizi, orman yangınları ve sel felaketine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Karadeniz’de ki sel felaketinin bir tesadüf olmadığını belirten Öztrak, “Yaşanan sel felaketleri ve bu felaketler sonucunda yitirdiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Karadeniz’de yaşanan bu sel felaketinin bir tesadüf olamadığını, yaşanan iklim değişikliği sonrası, ülkenin de aynı kuşakta bulunan ülkelerle birlikte çok riskli bir sürece girdi. Hızla iklim değişikliği neticesinde ortaya çıkacak doğa olayları karşısında gereken tedbirleri almamız gerektiğini belirterek başlayayım. Yine altını çizerek söyleyeyim; artık bu çok büyük bir afet. Burada felaket zedelerle pazarlık yapılmasın. 300 senden 200 benden lafları edilemesin. Felaketlerdeki canları geri getirmek mümkün değil ama uğranılan zararın tamamı eksiksiz karşılansın” dedi.

Öztrak’ın konuşmanın ardından muhtarlar, söz alarak bölgelerinde ki problemleri aktardı.

Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir