13.06.2024

Öztrak: TBMM Başkanı’nın, Tekirdağ Milletvekili Olmasına Rağmen, Şehirde Eksik Çok!

4, Haziran 2022 Cumartesi
Bu haber kez okundu


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a atıfta bulunarak, TBMM Başkanı’nın Tekirdağ milletvekili olmasına rağmen, şehirde birçok eksik olduğunu söyledi. Partizanlık yapıldığını söyleyen Öztrak; “Belediyelerin çalışmaması için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

Partisinin Tekirdağ İl Başkanlığı binasında, yerel basın ile bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ’a ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tekirdağ’da devlet yatırımlarının durduğunu belirten Öztrak; “Garanti verilen, yandaş müteahhitler çalışmıyor. Burada, garantili yol yok. Kendi hallerini görmüyorlar, bizim belediyelerimize demediklerini bırakmıyorlar. Belediyelerimizin de iş yapamamaları için ellerinden gelenleri yapıyorlar. Benzine, mazota yapılan zamlardan sonra belediyelere verilen bütçelere bakın. Belediye kendi imkanlarını zorlamak istediğinde de çıkardıklara zorluklara bakın. Ne yaparlarsa yapsınlar. Belediyelerimiz ellerinde ki imkanlarla en üst seviyede hizmet vermeye devam edecektir” dedi.

Öztrak, barajlardan, şehre verilen suya, Büyükşehir Belediyesi zam yaptığında Devlet Su İşleri’ne ödenecek paranın arttırıldığını sözlerine ekledi.

Vatandaşın ihtiyacı olan işlere, devletin para ayırmadığını söyleyen Öztrak; “Açılan ihalelere müteahhitler, belirsizlik  nedeniyle girmiyor. Hizmet durmuş, adrese rant dağıtımı son hızla devam ediyor”  ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Öztrak; “TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüşüyor musunuz?” sorusuna ilişkin şunları kaydetti.

Son zamanlarda görüşmedik. Görüşürsem, Tekirdağ’ın eksikliklerini söylerim. Buradan Meclis Başkanı çıkacak. Ama; bu kadar eksik olacak. Doğru bir şey değil. Burada son derece partizan uygulamalar görüyorum. Rumeli iskelesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı’na 80 bin lira kira teklif edildi. Ona vermediler. İlçe belediyesine 20 bin liraya verdiler. Ben zamanında Afyon’u gördüm.Afyon’da milletvekillerinin nasıl el ele tutuşup, Afyon’u gerçekten bir termal şehri, hayvancılık ve turizm merkezi haline getirdiklerini gördüm. Tekirdağ’da böyle bir şey yok. Burada, sen o partidensin, sana bir şey yok. Sen, bu partidensin, sana var. O zaman görüşmenin de bir anlamı yok.

Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un tohum ticaretine ilişkin soruları da yanıtlayan Öztrak; “Aygun, milletvekilliği görevini icra etmesi nedeniyle şirketini eşine devretti ve tohumları da  Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne değil, Tarım Kredi Kooperatifine ihaleyle satıyor. Bunun, etik olmayan hiçbir yanı yok. Sattığı malın, fiyatı ve ne olduğu belli. Burada açık ve şeffaf yapılan bir iş var. Kendi işletmesinden, kendi bakanlığına temizlik malzemesi aldırmak ile bu aynı şey değil. Bunu manipüle etmenin bir alemi yok” sözlerini kaydetti.

Basın toplantısında; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl Başkanı Şener Zeynel Saygın ve partililer yer aldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir