18.06.2024

Öztrak; “Soğana değil, ülkeyi soyana bak”

29, Kasım 2018 Perşembe
Bu haber kez okundu


CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak; “İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı 2018 yılının, bu yılın yani Ekim döneminde önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23 artmış. Toplam 3 milyon 200 bin kişiye ulaşmış. İŞKUR’a işsizlik ödeneği için başvuranların sayısı ise Ekim ayında önceki yılın aynı ayına göre yüzde 49 artmış. 168 bin kişi olmuş tek bir ayda. Son bir yılda işsizlik ödeneğine başvuranların sayısı ise 1,5 milyon kişi olmuş. Ekonomiye güven kalmadı, üretim çakılıyor, memlekette üniversiteli işsiz sayısı 1 milyon 100 bini aşmış, hayat pahalılığında ülkemiz dünyadaki ilk 10 ülke arasına girmiş ama bakıyoruz bu beyler sıkıntıların sorumlusu olarak soğanı bulmuşlar, soğan depolarında soğan sayıyorlar. Yine pansuman, yine aspirin tedavisi. Saraydaki bu beylere ben hatırlatayım. Sorumlu arıyorsanız soğana değil, ülkeyi soyana bakacaksınız.

YOLSUZLUK VE USULSÜZLÜKTE SINIR YOK: CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ GÜNÜNDE, KURANI KERİM ALIMINDA…

Ama bu beyler ne yapıyor ülkeyi soyanı değil, soyanı yakalayanı görevden alıyor. En son İstanbul belediyelerini denetleyen Sayıştay 15. Grup Başkanını da görevden aldılar. Peki Sayıştay İstanbul Belediyelerinde neler bulmuş: İstanbul’da AKP’li bir ilçe belediyesi Bursa ve Çanakkale’ye gezi düzenlemiş. 15 bin kişi götürdük demiş birde bakmışlar birkaç yüz kişi gitmiş ancak. Anneler Günü’nde konser verdirdik demişler, Sayıştaycılar bakmış ortada konser monser yok. Yine toplu nikah organizasyonlarında, toplu sünnet organizasyonlarında, benzer yolsuzluk ve usulsüzlükler yapılmış. Biraz Allah’tan korkmaları gerekir ama öyle bir şeyleri yok: Camiler ve Din Görevlileri Haftasında yemek vermişler, onda bile yolsuzluk ve usulsüzlük yapılmış. Ama hepsinden önemli Kuranı Kerim aldık demişler, Kuranı Kerim bedellerini verilen bedelleri hesaplarken Kuranı Kerimin katma değer vergisini yüzde 18 olarak hesaplamışlar, yazmışlar. Halbuki Kuranı Kerimin katma değer vergisi yüzde 1 kuranı kerim kitabının. Ayıptır günahtır bari burada yapmasalar.

SARAY TALANI YAPANI DEĞİL BULANI GÖREVDEN ALIYOR

Ama saray bu talanı yapanları değil, talanı bulanı görevden alıyor. Milletten toplanan verginin nasıl harcandığının hesabını vermekten kaçıyor. Bu yaklaşımla ekonomiye de, yönetenlere de güveni sağlayamazlar. Kimse bu ekonomiye uzun vadeli yatırım yapmaz değerli basın mensupları. Bu zihniyetle bugün içinde bulunduğumuz krizin altından kalkmak mümkün olmaz. Bürokrat harcayarak, aspirin tedavisiyle, pansuman tedbirleriyle bu krizi önleyemezler” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir