13.06.2024

Özel Toplu Taşıma Otobüsleri Hizmet Vermeye Başladı

11, Eylül 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Kısa adı TETUS olan Tekirdağ Toplu Ulaşım Sistemi’nin rehabilitasyonu projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar sonuçlandı ve özel toplu taşıma araçları halkımıza hizmet vermeye başladı.

Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar çerçevesinde tüm ilçelerimizde toplu ulaşım sistemi içerisinde vatandaşlarımıza hizmet verecek olan özel toplu taşıma araçlarının tipi ve özellikleri, halkımızın rahat ve konforlu ulaşımını sağlayacak şekilde belirlenmiştir.

Toplu Taşımada Dönüşüm Kapaklı’dan Başladı

TETUS kapsamında Kapaklı ilçesinde 2 adet minibüsün dönüşümü gerçekleştirildi ve dönüşüm ile ilgili karar UKOME Kurulunda görüşülerek onaylandı. Kapaklı İlçesi’nde faaliyet gösterecek 59 M 7166 ve 59 M 7193 plakalı araç sahipleri, il trafik komisyonu kararı ile gerekli izinleri almış ve TETUS yönetmeliğine uygun olarak araçlarını değiştirmiştir. UKOME kurulunda, 2 aracın da mevcut güzergahlarında kalmak şartı ile D4 Yetki Belgesinin `İl İçi Yetki Belgesi’ olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. 

TETUS projesi ile, Tekirdağ halkının rahat, konforlu ve güvenli bir ortamda toplu ulaşımını sağlamayı hedeflediklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Toplu Taşıma Sisteminin rehabilitasyonu projesi sonuç vermeye başladı. Proje kapsamında; TETUS kapsamında dönüşümler ilk olarak Kapaklı ilçemizden başladı. Kapaklı ilçesinde faaliyet gösterecek, TETUS yönetmeliğine uygun olarak araçlarını değiştiren iki araç sahibine UKOME Kurulu ile gerekli izin verildi. Araç sahipleri araçlarını tescil ettirdikten sonra Kapaklı ilçesinde hizmet vermeye başlayacaklar. Amacımız en kısa zamanda Tekirdağ il genelinde tüm ilçelerimizde dönüşümün sağlanması. Dönüşüm ile birlikte Tekirdağ, modern ve çağdaş bir toplu taşıma sistemine kavuşacak. Şimdiden halkımıza hayırlı olmasını dileriz” dedi.

 

                                                                  

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir