20.07.2024

Nallar: “Değirmenaltı Plajında Yosunu Toplamak Yerine Kalıcı Bir Çözüm İçin Çalışma Yapılacak”

2, Temmuz 2024 Salı
Bu haber kez okundu


Değirmenaltı Mahallesi sahilinde başlatılan temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Volkan Nallar,
sahilde biriken yosunların kötü koku oluşturması ve denize girişi engellemesi üzerine vatandaşların taleplerini yerine getirmek için harekete geçtiklerini belirtti.

Alkaya Değirmenaltı yolunun birleştiği alanda doğru bir yapılanma olmadığına değinen Nallar; “Doğru bir yapılanma yapılamadığı için, bir mühendis ile birlikte çalışılmadığı için, mendireklerdeki hatalardan ve doğal dengenin de bozulmasından dolayı yosun ile birlikte burada pis bir koku oluyor. Kokunun yanı sıra çevre kirliliği görüntüsü oluşuyor. İnsanlar denize giremiyorlar. Bahçelerinde oturamıyorlar, çaylarını bile içemiyorlar. Vatandaşımız konu ile ilgili şikayetini iletti. Pazar günü olmasına rağmen Belediye Başkan Yardımcım, Fen İşleri Müdürüm, Park Bahçeler Müdürüm, herkes burada. Ben de belediye başkanı olarak koştum geldim.” dedi.

Kısıtlı ekipmana rağmen mesai gözetmeksizin çalışmalara başlanıldığını ifade eden Nallar, sahili kısa bir süre içinde temizleyeceklerini söyledi.

Başkan Volkan Nallar; “Kısıtlı bir makine parkurumuz olduğu için kendi imkanlarımızla ancak bu kadar ilerleyebiliyoruz. Yarından sonra da büyükşehir belediyemizin dere ıslah çalışmalarında kullandığı makineler ile komple Değirmenaltı sahilini temizleyeceğiz. En kısa sürede bu konunun ehli insanlarla bir araya gelerek bu doğal yapıda toplanan yosunu tekrar tekrar toplamak yerine kalıcı bir çözüm bulunması için güzel bir çalışma yapacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Göreve yeni başladık. Her şey çok güzel olacak. Herkesten sadece biraz sabır istiyorum.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir