20.07.2024

Mail Art Sergisi Açıldı

17, Eylül 2021 Cuma
Bu haber kez okundu


Geleneksel kültüre ait posta sanatının, günümüze uyarlanarak, tasarlandığı eserlerden oluşan Mail Art sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Resim öğretmeni Uğur Pekcan ve ekibinin öncülüğünde resim alanıyla ilgilenen sanatseverlerin eserlerinden oluşturulan sergi, 15 Eylül Çarşamba günü Konak Kafe’de düzenlenen kokteyl ile açıldı.
Açılışın onur konuğu, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Namık Kemal Üniversitesi Resim Bölümü kurucu öğretim üyesi Profesör Melihat Tüzün, gerçekleştirdiği konuşmada, sanatın, insan yaşamının yok edilemez ruhsal bir unsuru olduğunu kaydetti.
Bu tarz bir serginin yapılmasının önemli olduğuna değinen Tüzün, “Namık Kemal Üniversitesi olarak iki tane bianel gerçekleştirmiştik. Bunların devamı niteliğinde bu çalışmanın gerçekleştirilmesi alan için önemli. Mail art olarak sanatın paylaşımı, daha çok kişiye ulaşması açısından önem arz ediyor” dedi.
Proje ekibinden Aleyna Karayer ise herkesi ilgilendiren bir çalışma yapmak istediklerini belirterek, “resimle ilgilenen her yaştan insana eserlerini sergileme şansı sunmak istedik.Mail art popüler bir şey bunun üzerine bir şeyler yapmak istedik.İnsanların çok fazla eğitim şansı olmayabiliyor.Hedefimiz her yaşta ki insanın eserini sergileyebilmekti. Her zaman ödül alınamayabiliyor yada bir yerde sergilenemiyor.Sergide üniversite hocalarının da çocuklarında çalışmaları var. Herkesin eserinin olduğu bir şey düzenlemek istedik” şeklinde konuştu.
Sergi, 20 Eylül Pazartesi gününe kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Serginin açılışına, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Namık Kemal Üniversitesi Resim Bölümü kurucu öğretim üyesi Profesör Melihat Tüzün, proje ekibi Uğur Pekcan, Aleyna Karayer, Edibenur Özaslan, Engin Gündüz, Özgür Tunca, Sudenur Akçay ve davetliler katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir