12.07.2024

Kumbağ Mahallesinde kaçak eklentilerin yıkımı başladı

8, Mart 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, Kumbağ Belediye Caddesi üzerinde bulunan imar durumuna aykırı eklentileri yıkmaya başladı.

Yaklaşık bir yıldan beri üzerinde çalışılan dükkanların kaçak eklentileri hakkında işletme sahiplerine yapılan tebligatlar sonrası yıkımlara başlandı.

KAÇAK EKLENTİ YIKIMLARININ EN KISA SÜREDE BİTECEĞİ BELİRTİLDİ

Kumbağ Belediye Caddesi boyunca, kaçak eklentilerin en kısa sürede yıkılacağını belirten Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, imar durumuna aykırı olan eklentileri bulunan iş yeri sahiplerine daha önceden tebligat yapıldığını, vatandaşların bazılarının dükkanlarını tahliye etmiş ve yıkımları kendileri gerçekleştirdiğini, bazı işletmelerin ise dükkanlarının tahliyesinin ardından yıkımlarının yapılacağını açıkladı.

EŞKİNAT: “KUMBAĞ MAHALLESİ YENİ ÇEHRESİ İLE DAHA GÜZEL OLACAK “

Kumbağ Mahallesi’nin yeni çehresi ile daha güzel olacağının altını çizen Başkan Eşkinat; “Ekiplerim ve ben cadde üzerinde bulunan kaçak eklentiler hakkında Kumbağlı hemşerilerimizi bilgilendirdik. Kötü görüntü sergileyen iş yerlerinin bahçe mesafelerinde bulunan kaçak eklentilerinin kaldırılması için ekiplerimiz tebligatlarını yapmaya devam ediyor. Yapılan tebligatların akabinde işyerlerinin tahliye edilmesinden sonra ekiplerimiz yıkım işlemini yapıyor. Bazı vatandaşlarımız yapılan tebligatların ardından kendi işletmelerini kendileri yıktığını gördük. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

GÜÇLÜ TEMELLER SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN İNŞAAT RUHSATLARINIZI ALMADAN İNŞAAT YAPMAYIN”

Konuşmasına devam eden Başkan Eşkinat; “Halkımızın ruhsatsız veya ruhsatta belirtilen proje dışına çıkılarak aykırı yapı yapmaması gerek. Yapacakları yapılarda mutlaka hukuki yolları takip etmeliler. Güçlü temeller sağlıklı yarınlar için inşaat ruhsatlarınızı almadan inşaat yapmayın.’’ diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir