23.09.2023

Kozyörük Mahallesi Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattına Kavuşuyor

8, Mart 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Kısa adı TESKİ olan Tekirdağ Su Kanalizasyon Genel Müdürlüğünün tüm ilçelerdeki atılımları devam ediyor. Teski tarafından planlanan Malkara Kozyörük  Mahallesi kanalizasyon ve yağmur suyu inşaatının temeli atıldı.

Kozyörük’teki temel atma törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra, Malkara Kaymakamı  Osman Altın,  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Teski Genel Müdürü Şafak Başa, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Teski Genel Müdürü Şafak Başa proje ile ilgili bilgiler verdi. Başa, 2 milyon Lira olan bu kanalizasyon inşaatı tamamlandığında Karaiğdemir barajında kirlenme sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da Malkara’daki çalışmaları anlattı. Yurdakul Büyükşehir Belediyesi ile beraber birçok projeyi hayata geçirdiklerini bundan sonra da projelerin devam edeceğini söyledi.

Malkara’yı  hayvancılık ve tarımda Trakya’nın başkenti yapacaklarını kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Malkara’da göçü önleyecek projeler yapacağız. Malkara’nın nüfusunu elli binin altına düşürmememiz lazım. Hizmetin siyaseti olmaz, biz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu projenin de Kozyörük Mahallesi’ne hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenleri kutluyorum.” dedi. 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir