19.06.2024

KOZYÖRÜK MAHALLESİ'NDE KANALİZASYON ŞEBEKE İNŞAATI TEMEL ATMA VE HALI SAHA AÇILIŞ TÖRENLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

8, Mart 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Malkara'nın Kozyörük Mahallesi'nde 8 Mart 2016 Salı günü saat 10.00'da Kanalizasyon Şebeke İnşaatı Temel Atma ve 25 x 45 m Sentetik Yüzeyli Halı Saha Açılış Törenleri gerçekleştirildi.

Kanalizasyon Şebeke İnşaatı Temel Atma ve Halı Saha Açılış Törenlerine; Malkara Kaymakamı Osman Altın, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Malkara İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Malkara Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma ve halı saha açılış törenlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa konuşmalarını yaptılar.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yapmış olduğu konuşmasında; “Özellikle 8 Mart Çalışan Emekçi Kadınlar Günü'nde bu tesislerin açılışını yapmak bizim için güzel bir tesadüf oldu. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Umut ediyorum ki ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri ve kadına karşı şiddet biran önce son bulur. Daha bilinçli ve kadınla erkeğin birlikte daha mutlu yaşadığı bir topluma en kısa zamanda kavuşuruz. Bizler göreve geleli neredeyse iki yılı dolduracağız. İki yıl boyunca Büyükşehirin mali destek programı ile birçok iş başardık. Bunlardan bazıları açılışını yapacağımız Kozyörük Halı Saha Tesisi, Balabancık Halı Saha Tesisi, Şehitlik Caddesi Yayalaştırma Projesi, Yüzüncü Yıl Parkında yaptığımız değişiklikler, şehir içinde yaptığımız parke taşların hepsi Büyükşehir Meclisi ile Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizlere verdiği destekle gerçekleştirdiğimiz projeler. İki yıllık görev süremiz boyunca toplam şehir içinde 125 bin m² parke taş, 15.000 metreden fazla kaldırım, 3.500 metreden fazla asfalt yol bunun gibi özellikle Malkara'nın şehir merkezinin yol sorunlarına yönelik birçok çalışmamız oldu. Sosyal ve kültürel alanda eksikleri tamamlayacak çalışmaların hepsini Malkara'da bir bir yerine getiriyoruz. Daha da önemlisi seçimlerden önce verdiğimiz sözlerden birini daha bugün gerçekleştirmenin mutluluğunu ve sevincini hep birlikte paylaşıyoruz.

Yaklaşık 30 yıldır parmak basılmayan sorunlardan bir tanesi Sağlamtaş içme suyu sorunuydu. Bunu Büyükşehir Belediyemizle, TESKİ'yle hallettik ve açılışını yaptık. Oradaki vatandaşlarımızı belki geçici bir süre mağdur ettik ama en kısa zamanda üst yapı çalışmalarına da başlayacağız. İhale bittiği gibi oradaki vatandaşlarımızın mağduriyetini gidereceğiz. Bu sorunlardan birisi de Kozyörük Mahallemizdeki kanalizasyon sorunuydu. Uzun yıllar üstüne gidilmemiş, bir çözüm aranmamış sorundu. Bugün temelini atıyoruz. En kısa zamanda bunu da bitireceğiz. Büyükşehirden alacağımız desteklerle kısa zamanda inşallah Kozyörük'te yaşayan hemşerilerimizi mağdur etmeden üst yapı çalışmalarımızı da tamamlayacağız.

Yine Malkara'da 30 yıldır her siyasi partiden aday olan Belediye Başkanının söz verdiği bir otogar hikâyesi var. Artık şehir efsanesine dönen, her seçimde hafızalara kazınan otogarımızın kısmetse Pazartesi günü temelini atıyoruz. İhalesini yaptık, her şey bitti. Otogar Malkara'ya Büyükşehirin ve Kadir Başkanın yılbaşı hediyesi olacak. Onun da müjdesini buradan verelim.

31 Martta 21 derslikli ortaokulun temelini atıyoruz. Onu da bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredeceğiz. Daha sırada bekleyen birçok projemiz var; Pazar Yeri, Kongre Merkezi, Aile Yaşam Merkezi gibi

Özellikle üreticilerimize söz verdiğimiz Türkiye'deki sayılı Et Kombina Tesisimizin de bu yıl içinde temelini atıyoruz. Bu yıl Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Malkara için yatırım yılı olacak. Yaklaşık 50 milyon TL tutarındaki yatırımı Malkaramıza kazandıracağız. Özellikle ben bir konunun altını çizmek istiyorum. Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de üreticiye tarımsal alanda üretim yapan ve vatandaşlarımıza en çok destek veren belediye. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden başka Türkiye'de yem üreten belediye yok. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde yem üretiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden başka tarla yollarını açmak için makine kiralayan ve iş gücü satın alan başka belediye yok. Biz köyden mahalle statüsüne geçen yerlerimizin tarla yollarını açıyoruz. Alt yapı eksikliklerini tek tek gideriyoruz.

Bununla birlikte küçükbaş hayvancılığa seçimlerden önce verdiğimiz sözlerin bir kısmını yerine getirdik. Arıcılığa ve büyükbaş hayvancılığa yönelik projelerimiz var. Çınaraltı Mahallemize 2 milyon liralık yatırım yapıyoruz. Yaklaşık üç bin dönümlük bir araziyi sulanabilir hale getireceğiz. Üreticimizin her zaman yanındayız.

Seçimden önce Kadir Başkan'la buraya geldiğimizde yaklaşık iki bin kişilik bir kalabalık bizi karşılamıştı. O akşam gençlerimizin isteği üzerine burada halı saha sözü vermiştik. İki yıl gibi bir zamanda bu sözlerimizi tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere bu fırsatı sundukları için bizlere güvenen, bizlere inanan tüm hemşerilerime, saygı değer Kozyörük halkına ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.“ diyerek düşüncelerini belirtti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; “İlk seçim gezimizde Kozyörük'e gelmiştik. O gece Kozyörük meydanında çok coşkulu bir kalabalık vardı. O coşkulu kalabalığın en coşkulu kısmında ise bayanlar yer alıyordu. Bayanların olduğu yerde galibiyet var demektir. O gece Kozyörüklüler bizi bağırlarına bastılar. Çok büyük bir coşku içinde bizi burada karşıladılar ve ‘biz size bu görevi vereceğiz.' dediler. Gerçekten Kozyörüklü vatandaşlarımızın bizden istediklerinin en az iki tanesini gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bugün sabahın erken saatinden itibaren beş mahallemizi gezdik ve bu beş mahalledeki bütün muhtarlarımızın bütün vatandaşlarımızın selamlarını getirdik.

Tabi ki bu hizmet aşkıyla, bu çalışma gücüyle elimizden geldiği kadar gelecek 3 sene içerisinde çok büyük projelere imza atatacağız. Görüyorsunuz ki, 2016 yılının başından itibaren çok sık bir araya geliyoruz. Bu bir araya gelmeler temel atma oluyor, açılış oluyor 1 sene sonra temelini attığımız eserlerin açılışını yapacağız.

Malkara'nın 11 ilçe içerisinde özel bir yeri var. Malkara bizim için Trakya'nın ve Türkiye'nin tarım ve hayvancılık başkenti olacak. Biz bunu istiyoruz. Bölgede yüzyıllar önceye dayanan hayvancılık deneyimi ve bilgisi var. Bölgenin bir başka özelliği ise hastalıklardan ari olması. Malkara'da Malkara nüfusunu arttıracak projeler yapmamız lazım.

Hizmetin siyaseti olmaz. Elbette başarılı hizmetler yapılıyor. Bu başarı ne benim ne de Ulaş Yurdakul'undur. Bu başarı bizi göreve getiren vatandaşımızındır.” dedi.

Konuşmaların ardından Malkara Kaymakamı Osman Altın, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa hem kanalizasyon şebeke inşaatının hem de halı sahanın kurdele kesimini gerçekleştirdiler.

Saat 10.30'da ise Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın forma giydiği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi takımı ile Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un forma giydiği Malkara Belediyesi takımı arasında halı sahanın ilk maçı yapıldı. Dostluk çerçevesinde başlayan bu dev müsabaka 3-3'lük skorla yine dostça sona erdi.

Programın ardından törene katılanlara pilav ayran ikramında bulunuldu.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir