13.06.2024

Kırsal Mahallelerdeki Kadınlara Meme Kanseri Eğitimi Verilecek

12, Ekim 2022 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi işbirliği kapsamında meme kanseri ile mücadele alanında ortak  proje düzenlendi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak belirlenen Ekim ayı boyunca, Süleymanpaşa’nın 54 kırsal mahallesinde meme kanseri ile ilgili bilgilendirme seminerleri yapılacak. Talep eden kadınlar ise Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) muayene edilecek.

10 Ekim Pazartesi günü başlayan projede,  haftanın ilk 4 gününde kırsal mahallelerde kadınlara yönelik Meme Kanseri ile ilgili bilgilendirmede bulunulurken,  Cuma günleri ise kadınların talepleri doğrultusunda, ücretsiz  olarak muayene gerçekleştirilecek.

Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi’nden bir hemşire ve bir ebe ile Süleymanpaşa Belediyesinden bir psikolog, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, günde ortalama 4 mahallede bilgilendirme toplantılarına katılarak kadınlara seminer verecek. Cuma günleri de ziyaret edilen mahallelerdeki kadınlara Meme Kanseri taraması imkânı sunulacak. Taramadan yararlanmak isteyen kadınların KETEM’e ulaşımı Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde sağlanacak.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğünün ortak çalışmaları ile yürütülen proje, 31 Ekim 2022 Pazartesi gününe kadar sürecek.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir