20.07.2024

Kiraz Festivali Birbirinden Renkli Gösterilere Ev Sahipliği Yapacak

13, Haziran 2024 Perşembe
Bu haber kez okundu


Bu yıl 58’incisi düzenlenen ve Trakya’nın önemli festivalleri arasında yer alan Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali başlıyor.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, 13 – 16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Kiraz Festivali’ne, tüm Trakya’yı davet etti. Belediyeyi büyük bir borçla devraldıklarını aktaran Nallar, çok büyük bütçeler harcamadan iyi sanatçılarla güzel bir festival hazırladıklarına dikkat çekti

Geçtiğimiz yıl Melek Mosso’unun sahne alması nedeniyle iktidar yakınları tarafından tepkiyle karşılanan ve dönemin AK Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in görevden alınmasıyla ülke gündeminde geniş yer bulan Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali, bu yıl da ünlü sanatçıların sahneleriyle birbirinden renkli gösterilere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

AK Partili Belediye Başkanı tarafından geçtiğimiz yıl stand-up gösterisi için davet edilen ve sosyal medyada ki paylaşımları nedeniyle daha sonra programı iptal edilen Müfit Can Saçıntı da belediyenin CHP’ye geçmesiyle birlikte, Belediye Başkanı Volkan Nallar’ın daveti üzerine Kiraz Festivali’nde stand-up gösterisini gerçekleştirecek.

Festivalde, Ahmet Selçuk İlkan, Hande Yener, Şevval Sam, Oğuzhan Koç, Eypio ile Kezo, Köfn, Rubato sahne alırken, kültür, sanat, spor alanlarında da çeşitli etkinlikler gerçekleşecek.

Festival, 13 Haziran Perşembe günü saat 12.00’da Naip Mahallesi’nde gerçekleşecek etkinlikle başlayacak.
Spor müsabakaları, festival korteji, halk oyunları gösterileri, yerel yazarlarla söyleşiler gibi birçok etkinliğin düzenleneceği festivalde, 13 Haziran Perşembe günü, ünlü tiyatrocu, senarist ve yönetmen Müfit Can Saçıntı stand-up gösterisi ile Tekirdağlıların karşısına çıkacak. Gece ise Blues Of Balkan grubu ve Ahmet Selçuk İlkan ile son bulacak.
14 Haziran Cuma günü Eypio ile Kezzo, Oğuzhan Koç, 15 Haziran Cumartesi günü Köfn ve Hande Yener, 16 Haziran Cumartesi günü ise Rubato ve Şevval Şam sahne alacak.

Festivale ilişkin konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, festival için bir aydan uzun bir süredir çalıştıklarını dile getirdi.
Başkan yardımcısı Benan Utku ile birlikte çok emek verdiklerini vurgulayan Nallar, “Kendi imkanlarımız doğrultusunda sanatçılar belirledik. Çok ciddi anlamda bir borçla devraldık. Çok büyük bütçeler harcamadan iyi sanatçılarla güzel bir festival olacağını düşünüyoruz” dedi.Meslek odaları ile birlikte hareket ettiklerini belirten Nallar, yerel esnafın olduğu bir festival olacağını vurguladı.
İlerleyen dönemlerde Master Chef ile burada bir gastromi festivali, köfte festivali gibi bir şey yapmayı planladıklarını aktaran Nallar, Trakya’daki tüm köftelerin tanıtıldığı bir festival düşündüklerini vurguladı.
Festival için sponsorlarla birlikte hareket edildiğini ve bunu resmi hale getirdiklerinin altını çizen Nallar, “ Belediyemiz ile ıslak imzalı resmi sponsorluk anlaşmaları yapılıyor. Festivali belediyenin kasasından para çıkmadan yapacağız. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir