19.06.2024

Kınıklar Mahallesi’nde umumi tuvaletler ücretsiz olarak hizmet veriyor

25, Ağustos 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Kınıklar Mahallesi Malkara yolu 33. Km mevkiinde bulunan Süleymanpaşa Belediyesine ait alanda bulunan umumi tuvaletler ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Süleymanpaşa Belediyesi, Malkara yolu üzeri 33.km mevkiinde bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait bir alanda kurulan Kınıklar Mahallesi Köy Pazarı tezgahlarını Kınıklar Mahallesi çiftçilerine ücretsiz olarak kiralıyor. Yine aynı alanda bulunan umumi tuvaletler ise Süleymanpaşalılara ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Biz görevi devraldığımızda burada mahalle sakinlerimiz tezgahlarını açıyorlardı ama kira veriyorlardı. Baktık mülkiyet bize ait, tezgahlar daha korunaklı olsun istedik. Bu sistemi yaptık ve burada mahsullerini satan hiçbir mahalle sakinimizden herhangi bir bedel talep etmedik. Yine bu alanı ziyaret edecek Süleymanpaşalıları, yoldan geçerken uğrayan misafirlerimizi de hesaba katarak bir de tamamen ücretsiz umumi bir tuvalet yerleştirdik. Buradan geçen Süleymanpaşalılar hem taze köy mahsullerine ulaşsın hem de yolda oluşan ihtiyaçları giderebilecekleri bir dinlenme tesisi olsun.” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir