26.01.2023

Kedi evi ve sokak hayvanları farkındalık projeleri devam ediyor

30, Eylül 2015 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi’nin sokaklarda yaşayan kedileri tehlikelerden koruyup doğal yaşam alanlarında yaşamlarını devam ettirmelerine yönelik gerçekleştirdiği “Kedi Evi” projesi kapsamında yeni kedi evleri belirlenen alanlara monte edilmeye devam ediyor.

KEDİ EVLERİNİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Sokaktaki kedi ve köpekleri sahiplendirme, sokak hayvanları için su kabı ve atılacak çöp karşılığı sokak hayvanlarına mama veren mamatik projeleri ile takdir toplayan Süleymanpaşa Belediyesi, daha önce başlattığı ve şehrin bazı yerlerine konulan kedi evlerinin sayısını her geçen gün arttırmayı sürdürüyor.

KEDİLER VE KÖPEKLER İÇİN BESLENME NOKTALARI OLUŞTURULUYOR

Süleymanpaşa Belediyesi atölyelerinde hazırlanan “Kedi Evleri” vatandaşların talepleri doğrultusunda kedilerin yoğun olarak yaşadıkları alanlara monte ediliyor. Kedi evlerinin bulundukları noktaların yanı sıra beslenme noktaları da oluşturan Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, düzenli olarak beslenme noktalarına bıraktıkları kuru mamalar ile sahipsiz sokak hayvanlarına destek oluyor.

UNUTMAYIN ONLARDA BİR CAN TAŞIYOR

Ayrıca sahipsiz sokak hayvanları konusunda vatandaşlara yönelik bilgilendirme afiş, broşür ve sosyal medya görselleri oluşturan ekipler, duyarlılığı arttırarak sokak hayvanlarının da bir can taşıdığının altını çiziyor.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir