01.10.2023

Karacakılavuz’un su sorunu çözülüyor

11, Şubat 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Süleymanpaşa’ya bağlı Karacakılavuz Mahallesi İçme suyu deposu, kısmi içme suyu ve kanalizasyon şebeke inşaatı temel atma törenine katıldı.

Karacakılavuz Mahallesi su deposu mevkisinde gerçekleşen temel atma törenine Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Süleymanpaşa ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Münür Karaevli ve Karacakılavuz Mahallesi sakinleri katıldı.

BAŞA: “180 GÜN İÇİNDE BİTECEK ÇALIŞMA SONUNDA…”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmasını TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa yaparken Başa; “Karacakılavuz Mahallesi içme suyu depo inşaat yapım işinin yanı sıra eksik olan şebeke içme suyu hattı yenileme çalışması da yapacağız. 180 gün içinde bitecek çalışma sonunda Karacakılavuz Mahallesi 500 metreküp içme suyu deposuna kavuşmuş olacak. Ayrıca hidrofor yardımıyla 6114 metrelik yeni içme suyu hattından su basacağız. Bir de 1694 metre kanalizasyon yenilenecek. 3500 kişiye hizmet edecek arıtma tesisi planladık. Günlük 250 metreküp atık su arıtacak. Böylece Karacakılavuz Mahallemizde doğal atık su arıtma tesisine sahip olacak.” diye konuştu.

“KENDİSİ BİZLERİ DAHA DA ÇOK ÇALIŞMAYA TEŞVİK EDİYOR”

Konuşmasının sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a da teşekkür eden Şafak Başa; “Bizlere her zaman destek veren Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’a desteğinden dolayı çok teşekkür ederim. Kendisi bizleri daha da çok çalışmaya teşvik ediyor. Çalışmalarımızda şevklendiriyor.” dedi.

TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa’nın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilirken Başkan Eşkinat konuşmasında şunları söyledi:

EŞKİNAT: “KUMBAĞ VE BARBAROS’U YAŞANABİLİR HALE GETİRMEK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATTINIZ”

“Şafak bey dedi ki bizi izlemeye devam edin. Biz sizi büyük bir keyifle izliyoruz. Buranın dışında iki beldemiz Kumbağ ve Barbaros’u yaşanabilir hale getirmek için çok önemli adımlar attınız. Kanalizasyonu olmayan, su problemi olan adı turistik ama gerçekte sefalet çeken bu iki beldeye çok değerli yatırımlar yapıyorsunuz. Şehrin merkez mahallerinde kazmadık yer bırakmadınız. Zaman zaman bu sıkıntıyı sizlerle paylaşırken bir taraftan da yaşadığımız şehrin önümüzdeki 50 yılını güvence altına alacak bu yatırımları memnuniyetle karşıladığımızı da ifade etmek istiyorum.

“BU YATIRIM GELECEK YATIRIMLARIN ÖNCÜSÜDÜR”

Bu gün de Karacakılavuz Mahallemizde altyapı ihtiyaçlarının tamamını analiz ettiğinizi bunların da çok kısa sürede üzerine gideceğinizi ve üst yapıya geçmek için bize imkan sağlayacağınızı öğrenmiş bulunuyoruz. Bu şehre katkı veren şehrin her noktasına yatırım yapan gönlünü emeğini koyan herkese tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Bu yatırım gelecek yatırımların öncüsüdür. Karacakılavuzlu hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun.”

ALBAYRAK: “KARACAKILAVUZ HER TÜRLÜ HİZMETİN EN GÜZELİNİ ALACAK”

Başkan Eşkinat’ın ardından son olarak açılış konuşması yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Karacakılavuz bizim için gerçekten çok önemli. Bu konuda TESKİ Genel Müdürümüze talimat verdim. Karacakılavuz’un sorunlarını iyi analiz edip derhal çözümlerini üretelim dedim. Bugün geldiğimiz noktada gerçekten çok mutluyum. Karacakılavuz’a hizmetlerin gelmesinin yanı sıra artarak devam edeceğini de müjdeliyorum. Karacakılavuz her türlü hizmetin en güzelini alacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın. Tekirdağ’ın Ertuğrul Mahallesi’nde ne olduysa bundan sonra Karacakılavuz Mahallesi’nde de o olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından temel atma merasimine geçilirken okunan duaların ardından Karacakılavuz Mahallesi İçme suyu deposu, kısmi içme suyu ve kanalizasyon şebeke inşaatının temeli atıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir