25.05.2024

Kadınlara Yönelik Bilgilendirme Semineri

19, Ekim 2023 Perşembe
Bu haber kez okundu


Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak ilan edilen Ekim ayında, farkındalık oluşmasına ilişkin etkinlikler devam ediyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi işbirliği ile Meme Kanserine yönelik bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezinde düzenlenen seminerde, Tekirdağ Halk Sağlığı Merkezi uzmanları ile Süleymanpaşa Belediyesi Uzman Klinik Psikoloğu Evrim Güloğlu, kadınlara Meme Kanseri hakkında bilgilendirmede bulundular.

Etkinlikte erken tanının önemi, elle muayene, şüphe duyulması durumunda yapılması gerekenler, kanserle mücadelede psikolojik hazırlık, tıptaki son gelişmeler gibi bilgiler verildi, konuyla ilgili film gösterimi yapıldı. Seminere, Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Kadın ve Gençlik Merkezinde mesleki ve kişisel kurslara katılan kadınlar ve Altınova Mahallesi Yaşlı Aktivite Merkezine devam eden 60 yaş ve üzeri kadınlar ilgi gösterdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir