20.07.2024

Kadın Girişimci Aynur Çeşmeliler, İYİ Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

23, Mart 2023 Perşembe
Bu haber kez okundu


TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler Başkanı  Aynur Çeşmeliler, İYİ Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Kadınların ve bölgenin sorunlarını bilerek mücadele edeceklerini söyleyen Çeşmeliler, hedeflerinin üretim, eğitim, bilim ve teknolojik gelişmeler olduğunu kaydetti.

İYİ Parti İl Başkanlığı’nda yoğun bir katılımla milletvekili aday adaylığını açıklayan Çeşmeliler’e ilgi yoğundu.

“Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Türkiye’ye sahip çıkan kadın ordusuyuz” diyen ve kendini tanıtan Aynur Çeşmeliler, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Tekirdağ milletvekiliniz olmak için müracaatımı etmiş bulunmaktayım.

TRAKYAM ÜRETEN KADIN KOOPERATİFİ İLE TRAKYA’DA BÜYÜK BİR ENERJİ YAKALADIK

1971 Karaevli doğumluyum. Çiftçi kızı ve çiftçi eşiyim. 30 yıllık iş hayatım var. Rahmetli Aziz Dıramalı’nın muhasebecilik alanında yetiştirdiği kişilerden biriyim. Bunu gururla söylüyorum. Mekanı cennet olsun. Muratlı, Çorlu, Tekirdağ’da ki iş hayatımın ardından 2001’de sevgili eşimle tanışarak Malkara’ya uzanan yolculuğum var. Sahada olmayı bilen ve çalışmayı ailesinden öğrenen bir kişiyi hiçbir zaman tutamazsınız. Organizasyon işlerimde dahi çocuklarımla gezip, onları arabada uyutup işlerime devam eden bir kadınım. Çok şey öğrendim, arkamda da çok insan yetiştirdim. Bunun da bugün tohumlarını alacağız. Malkara’da çiftçilik yapıyorum. 3 tane işletmem var. 2 yıl önce kurduğumuz Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi ile Trakya’da büyük bir enerji yakaladık.

KADINLARIMIZ VE BÖLGEMİZİN SORUNLARINI BİLEREK YOLA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Kooperatifimiz hedeflediğimiz yerin çok üzerinde. Bir buçuk tonla başladığımız ekimlerde mercimeği 25 tona çıkardık. Allah nasip ederse kadınlarımız ve bölgemizin sorunlarını bilerek yola devam etmek istiyoruz. Ben aynı zamanda geçen dönem Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcılığı bu dönem de Meclis üyeliği yaptım. Halen TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler Başkanlığı görevim devam ediyor. 81 ilde yaptığımız işler ve kooperatifimizle çok güzel yerlere geldik. Çok gururluyum. Ben sadece köprüyüm arkamda kadın ordusu var. Onlara da çok güveniyorum. Sizden istediğim bana inanmanız. Önce ben inandım. Sizlerin de inanacağınızı bildiğim için bu yolun çok kolay olacağını biliyorum.

KADINLARIN VE ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE YATIRIM YAPMAK İSTİYORUM

Samimi olarak söylüyorum bu yol, bizi çok iyi yerlere götürecek. Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. İstediğim tek şey, özellikle çocuklarımız ve kadınlarımızın  geleceği için onlara yatırım yapabilmek ve önlerini açmak. Durduğunuz masanın hakkını verebilmek. İçtenlikle söylüyorum Rabbim bana Meclis’te görev yapabilmeyi nasip edecek. Sözümü geçirtebileceksem orada bana görev vermeyi nasip etsin.

Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Türkiye’ye sahip çıkan kadın ordusuyuz. Bu dünyayı kadınlar kurtaracak.  Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Dünyada her şey kadının eseridir” Bizler de Atatürk’ün önderliğinde  Genel Başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde 14 Mayıs’ta tarih yazacağız. Çıktığımız bu yolda siz değerli hemşerilerimin desteğini içtenlikle bekliyorum. Şükranlarımı sunuyorum.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir