02.10.2023

İzinsiz Afiş ve Tabelalar Kaldırıldı!

5, Mayıs 2021 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde izinsiz olarak asılan tabela, afiş, el ilanı ve brandaları kaldırdı.

Çorlu’nun muhtelif mahallelerinde cadde, sokak, meydan, parklar, otobüs durakları, elektrik direkleri ve trafo gibi çok sayıda noktaya izinsiz olarak asılan reklam afiş, el ilanı, branda ve tabelalara yönelik çalışma başlattı.

Çevre ve görüntü kirliliğine neden olmasının yanı sıra izinsiz olarak asılan branda ve afişler, gelişigüzel konuşlandırılan tabelalar ile şehrin muhtelif noktalarında elektrik direklerine, duraklara, trafolara asılan afiş ve el ilanları konusunda vatandaşlardan gelen şikâyetleri de değerlendiren Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri izinsiz asılan malzemeleri kaldırdı.
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, 2021 yılı itibarı ile Kabahatler Kanununun 42. maddesi uyarınca 13.237 Türk Lirası’na kadar idari para cezası uygulanabildiği ve izinsiz yapılan bu uygulamalara kanun maddesi uyarınca ceza kesileceği ifade edildi.

Öte yandan kamuya açık alanlarda reklam ve tabela yönetmeliği hükümlerine aykırı olarak tabela, afiş, el ilanı ve branda asanlara uyarıda bulunan zabıta ekipleri, kent estetiğini olumsuz yönde etkileyen, çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan kişilerle mücadeleye devam edileceğini belirterek denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini dile getirdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir