13.06.2024

Halk Oyunları Tekirdağ’da Yeniden Hayat Buldu

6, Eylül 2016 Salı
Bu haber kez okundu


 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasının ikinci etabı  Geleneksel Düzenlemesiz  dalda  gerçekleşti. Amfi Tiyatroda yapılan yarışmaya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanısıra  Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu, CHP İl Başkanı Recep Ökten, Genel Sekreter Oral Karakaya, Halk Oyunları Marmara Bölge Koordinatörü Ali Kılıç, İl temsilcisi Sabri Çınar ile  protokolün diğer üyeleri ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Tekirdağ,  Artvin,  Ankara, Adıyaman, Gaziantep,  Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Denizli, ve İzmir illerinden 10  takımın katıldığı  şampiyona  renkli görüntülere sahne oldu.

Yarışma öncesi konuşma yapan Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu birlik beraberlik mesajı verdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da yarışmacıların hepsini kutladı ve Tekirdağ’da yapılacak her türlü yarışmalara bundan sonra da destek vereceklerini söyledi.

Türkiye’nin dört bir köşesinden halk oyunları örneklerinin sergilendiği yarışmaya, vatandaşlar alkışlarla eşlik ettiler. Hakem heyetinin değerlendirmesi sonunda Diyarbakır  Gençlik Merkezi Spor kulübü 1. Erzurum  palandöken Spor Kulübü 2. Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi  Gençlik Spor Kulübü de 3. oldu.

 Dereceye giren ekiplere ödülleri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve diğer yetkililer tarafından verildi.  

 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir