15.08.2022

Eşkinat: “Bu tesis kazılan yolların üzerini kapatmaya vesile olacak”

17, Şubat 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Hacıköy Tesisleri Asfalt Plenti’nin açılışına katıldı.

Başkan Eşkinat’ın yanı sıra açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Telat Akköse, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

GÜNDE İKİ BİN TON ASFALT ÜRETECEK

Açılış öncesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil, asfalt plenti ile ilgili bilgi verirken 2 milyon 150 bin TL’ye mal olan tesisin günde iki bin ton asfalt üretimi yapacağını müjdeledi.

EŞKİNAT: “BU TESİS KAZILAN YOLLARIN ÜZERİNİ KAPATMAYA VESİLE OLACAK”

Pakdil ‘in ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat açılış konuşmasını gerçekleştirirken Eşkinat;  “Bizim şehrimize TESKİ tarihin en büyük yatırımını getiriyor. Zaman zaman trafikte problem yaşasak da bu yatırım bizim şehrimize yapılan büyük bir dönüşüm yatırımıdır. Önümüzdeki 50 yılı kurtaracak bu yatırımları gerçekleştirdiği için ben TESKİ’ye teşekkür ediyorum. Elbette TESKİ kazdığı zaman bunun üstünü kapatmak gibi de bir ödev var. Bu tesis kazılan yolların üzerini kapatmaya da vesile olacak.” dedi.

70 DÖNÜMLÜK ARAZİ HACIKÖY MAHALLESİ’NDEN

Konuşmasına devam eden Başkan Eşkinat; “Köy tüzel kişiliğinde kendi birikimleri ile burayı biriktirip bize emanet eden Hacıköy Mahallesi sakinlerine ayrıca teşekkür ediyorum. Bu 70 dönümlük arazi bizim köylerden devraldığımız ve emanet olarak elimizde sakladığımız arazilerden bir tanesiydi. Bu araziyi ürettikleri için, saklayıp bizlere teslim ettikleri için ben Hacıköy Mahallesi muhtarıma ve tüm Hacıköylü vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlara vesile olsun.” diye konuştu.

ALBAYRAK: “BİZ 12 BELEDİYE BAŞKANI HİZMET İÇİN VARIZ”

Başkan Eşkinat’ın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da bir konuşma yaparken; “İl özel idaresinden devraldığımız bir asfalt plentimiz vardı. Eski ve yıpranmış olduğu için sık sık arıza yapıyordu. Bizim böyle bir tesise ihtiyacımız vardı. Mevcut ekipmanın çoğunu devre dışı bırakarak yeniledik. Bu tesisin dışında yaklaşık 60 Milyon liralık yeni ekipman aldık.  Bu plenti yapmak için bürokratik engelleri aştık. Biz 12 belediye başkanı hizmet için varız. Gücümüzü sosyal demokrat düşüncenin bize vermiş olduğu görevden alıyoruz. Hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bundan sonra da birçok açılışta birçok temel atma töreninde beraber olacağız.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından tesisin ilk asfalt dökümü belediye başkanları tarafından başlatılırken ilk asfalt Hayrabolu Belediyesine ait kamyona yüklendi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir