09.02.2022

Engelsiz Süleymanpaşa için tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı

11, Ağustos 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından tarihi belediye binasında tekerlekli sandalye dağıtım töreni yapıldı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Şerife Türüdü, Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Güler ve engelli vatandaşlarımızın aileleri ile katıldığı törende yedisi akülü olmak üzere on tekerlekli sandalye, beş akü ile bir joystick dağıtılarak vatandaşlara teslim edildi.

GÜLER: “ENGELLİ ARAÇLARININ BAKIM VE ONARIMINI DA BİZ YAPIYORUZ”

Proje ile ilgili detaylı bilgiyi veren Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Güler; ” Artık geleneksel hale getirdik. Biliyorsunuz her yıl toplu olarak, bu şekilde malzeme eksiği olan arkadaşlarımıza eksik malzemelerinin teminini sağlıyoruz. Bugün bu amaçla burada toplandık. Öncelik sırasına ve raporların durumuna göre manuel ya da akülü tekerlekli sandalyelerin ve eksik malzemelerin dağıtımını başvuru yapan toplam 16 vatandaşımıza yapacağız.  Ayrıca bu araçların bakımını ve onarımını da biz yapıyoruz. Malzeme olarak ihtiyacı olanlar da ileriki günlerde bu ihtiyaçlarını temin etmek için bize başvuru yapabilecekler. ” şeklinde konuştu.

EŞKİNAT: “BİZİM AMACIMIZ SÜLEYMANPAŞA’DA YAŞAYAN HER VATANDAŞIN, ENGELLİ YA DA ENGELSİZ, YAŞAMIN İÇİNDE BİRLİKTE OLMASI VE BU GÜZEL ŞEHİRDE YAŞAMAYA DEĞER BİR YAŞAM BULMASI”

Tarihi belediye binasında yapılan tekerlekli sandalye dağıtım töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; ” Biz yerel yönetim olarak, Süleymanpaşa Belediyesi olarak kurulduğumuz günden beri elimiz yettiği kadar, gücümüz yettiği kadar engellilerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. Artık araçların tamiratını da yapacak bir atölyemiz var. Eksik ihtiyaçlarını da tamamlamaya çalışıyoruz. Bizim amacımız Süleymanpaşa’da yaşayan her vatandaşın, engelli ya da engelsiz, yaşamın içinde birlikte olması ve bu güzel şehirde yaşamaya değer bir yaşam bulması. Bizim şiarımız bu.” ifadelerini kullandı.

“BİRBİRİMİZİN EKSİKLERİNİ TAMAMLAYACAĞIZ, BİRBİRİMİZLE BİR BÜTÜN OLACAĞIZ”

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin geçen ay yapılan toplantısında engellilerle ilgili ücretsiz çay kartı verme konusunda bir karar alındığını ifade eden Başkan Eşkinat; “Onların kartları da hazırlanıyor. O kartları da size verdiğimizde 65 yaş üstü gibi, engelli vatandaşlarımız da ücretsiz olarak çay bahçelerimizden faydalanma fırsatı bulacaklardır. En sonunda gururla söyleyebilirim Engelsiz Yaşam Derneği ile beraber görme engellilerimiz için ciddi bir proje için Trakya Kalkınma Ajansı’ndan önemli bir destek aldık. Onun detaylarını ilerleyen günlerde paylaşırız. Halimiz ne olursa olsun, bedensel durumumuz ne olursa olsun, biz bu şehirde yaşayan yaklaşık 200 bin insanın psikolojik ve sosyal durumunun iyi olmasını hedefliyoruz. Birbirimizin eksiklerini tamamlayacağız, birbirimizle bir bütün olacağız. Ülkemizin içinden geçtiği zor koşullardan ancak bizim birliğimiz, bütünlüğümüz ve dayanışmamızla çıkabiliriz. Ben buraya geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah yarınımız bugünümüzden daha iyi olur.” şeklinde sözlerini noktaladı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir