12.07.2024

Davutoğlu, Tekirdağ’dan Seslendi

16, Ocak 2023 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ’da çeşitli ziyaretlerde bulunan ve gündeme ilişkin konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli ve iktidara seslendi. “Tekirdağ’dan söylüyorum sizin psikolojinizi daha çok bozacağız”diyen Davutoğlu’nun konu başlıkları; zamlar, enflasyon, seçim süreci, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine sessiz kalan MHP lideri Bahçeli ve iktidar oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmalarının startını Tekirdağ’dan verdi. Davutoğlu, Tekirdağ programı kapsamında, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni, Tekirdağ Odalar ve Borsalar Birliği’ni ve Tekirdağ çarşı esnafını ziyaret etti.

Program, Teşkilat ve Sivil Toplum Kuruluşları buluşması ile son buldu.

Yoğun geçen ziyaretlerde Davutoğlu, enflasyon, 6’lı masanın hedefleri,seçim süreci ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ülkede gençleri birbirine düşman kılmak isteyen, otoriter bir yönetim anlayışı ile ülkeye korku salmak isteyenlerin miadının dolduğunu söyleyen Davutoğlu, iktidarı eleştirerek, “seçim sandığı ile birlikte siz gideceksiniz” dedi.

Tekirdağ teşkilatının Türkiye genelinde kurulan ilk teşkilatlardan biri olduğunu vurgulayan Davutoğlu, İl Başkanı Recep Nişancı’ya teşekkür ederek şunları paylaştı: “Recep bey, daha parti kurulmadan İstanbul’da ki ofisime gelip, biz hazırız Başbakanım diyen Tekirdağ’lı yiğitlere selam olsun diyor ve teşekkür ediyorum. Aradan üç yıl geçti çakı gibi teşkilatımız var. Sıfırdan, kimseye borcumuz olmadan kurduk.”

Tekirdağ’ı Trakya’nın omurgası olarak nitelendiren Davutoğlu, bölgeden çok yüksek oy beklediklerini söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 6’lı masa eleştirilerine karşılık cevap veren Davutoğlu, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine yönelik sessizliğe ilişkin de eleştirilerde bulundu.

Bahçeli Ülkede Yer Yerinden Oynatırdı

Davutoğlu; “Sinan Ateş’in farklı görüşten biri taraftan öldürülmesi durumunda, Bahçeli ülkede yer yerinden oynatırdı. Biz, bu oyunu çok gördük sayın Bahçeli. 70’li yıllarda sağcı solcu diyerek nice genç fidanların düştüğünü gördük. Arkadaşlarımı kendi ellerimle toprağa verdim. 12 Eylül’de bir sağdan bir soldan denerek, nice genç fidanların idam sehpasına götürüldüğünü gördük. 28 Şubat’ta nice genç kızların hayallerinin baş örtüsü yasakları ile hayallerinin ayaklar altına alındığını gördük. 15 Temmuz’da nice gençlerin demokrasi için canlarını verdiğini şahit olduk. Yeter artık” sözlerini paylaştı.

Bahçeli’nin altının sıfırla çarpımından, sıfır elde edildiğini belirterek, 6’lı masaya göndermede bulunmasına değinen Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Sinan Ateş’in katledilmesine susup, matematik formülleri ile bize ders vermek isteyen Bahçeli, seçim akşamı matematiği iyi öğreneceksin Bahçeli. Genç insanların kanları üzerinde iktidar kurmak isteyenler,buna asla izin vermeyeceğiz. Bu ülkede gençleri birbirine düşman kılmak isteyenler, otoriter bir yönetim anlayışı ile ülkeye korku salmak isteyenler, sizin miadınız doldu. Seçim sandığı ile birlikte siz gideceksiniz.”

Her türlü baskıyı gördüklerini dile getiren Davutoğlu, ülkücülerin sembol isimlerinden olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın uğradığı saldırıyı da hatırlattı.

Davutoğlu, Özdağ’ın Cuma namazına giderken öldürme kastıyla saldırıya uğradığını ve saldırıyı yapanların Ülkü Ocakları’nın içinde terfi ederek, görevlendirildiklerini söyledi.

Yüzde 64 Olarak Gösterilen Enflasyon, Yüzde 90

Enflasyon ve zam oranlarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Davutoğlu, enflasyonun yüzde 64 olarak belirtilirken, İstanbul Ticaret Odası’nın enflasyonu yüzde 90’larda gösterdiğini kaydetti.

Enflasyonun yüzde 64 oranında tutulmasıyla maaşlara düşük zamlar yapıldığını vurgulayan Davutoğlu, “İmar baronlarına, faiz baronlarına, uyuşturucu baronlarına kasaları açanlar, memur ve emekli maaşlarına zam yaparken cimri tüccarlara dönüşüyorlar” sözleriyle AK Parti iktidarını eleştirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci’nin eski Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın psikolojisini bozduğu gerekçesiyle Albayrak tarafından dava açıldığını söyleyen Davutoğlu; “Tekirdağ’dan söylüyorum sizin psikolojinizi daha çok bozacağız” sözleriyle iktidara seslendi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir