29.02.2024

CHP’den Başkan Yüksel’e Eleştiri

1, Şubat 2023 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in çalışmalarına ve söylemlerine yönelik eleştirilerde bulunan CHP Süleymanpaşa İlçe Yönetimi, Yüksel’in halka yanlış ve çarpıtılmış bilgiler verdiğini söyledi. “Kendisi bir AKP hastalığı olan partizanlığa yakalanmış ve Büyükşehir Belediyesi Meclisi AKP Grup Başkanvekilliği görevini her şeyin üstünde tutmaya başlamıştır” diyen İlçe Başkanı Taşmerdivenli , Yüksel’in suç işlediğini ve parti propagandası yaptığını söyledi.
CHP Süleymanpaşa İlçe Yönetimi, yerel gündeme ilişkin düzenledikleri basın toplantısında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e yönelik eleştirilerde bulundu.
Yüksel’in görevi olan işleri kendisine zorla yaptırıldığı veya görevini yaparken Büyükşehir Belediyesi tarafından zor durumda bırakıldığı yolunda sürekli bir propaganda yürüttüğünü belirten İlçe Başkanı Özgür Taşmerdivenli, kanunen yasak olmasına rağmen zabıta personeline propanga bildirisi dağıttırdığını dile getirdi.
Suç duyurusunda bulunulması gereken bir durum olduğunu fakat, yazılı bir talimatla görevlendirme yapılmadığı için zabıta personelinin zor durumda kalmaması adına suç duyurusunda bulunmadıklarını paylaştı.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel’in ana görevi belediye başkanlığı olduğunu söyleyen Taşmerdivenli, “Bu bir kamu görevidir ve bu bilinçle yapılması gerekir, oysa kendisi bir AKP hastalığı olan partizanlığa yakalanmış ve Büyükşehir Belediyesi Meclisi AKP Grup Başkanvekilliği görevini her şeyin üstünde tutmaya başlamıştır. Bunlarla da yetinmemiş, reklam ve karalama işi en sonunda ilan bastırıp belediye çalışanlarına dağıttırmaya kadar varmıştır. Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında bir kamu çalışanına parti propagandası yaptırmak suçtur. Kendisi halka bir şey söylemek istiyorsa basın mensupları aracılığıyla, kendi kaynaklarını kullanarak yapabilir. Bu konuda da kendisini sorumluluğa davet ediyoruz” dedi.

Yüksel’in halkı, TESKİ çalışmaları konusunda da yanlış yönlendirdiğini ve çarpıtılmış bilgiler verdiğini belirten Taşmerdivenli, şunları paylaştı: “İş başına geldiği günden itibaren TESKİ kazılarından ve yollarda yapılan tamiratlarda açılan çukurlardan şikayet eden Süleymanpaşa Belediyesi Başkanı Sayın Cüneyt Yükselhalkımızı yanlış yönlendirmektedir. TESKİ tarafından açılan her çukurun üst yapı ücreti Süleymanpaşa Belediyesi’ne ödenmiştir ve ödenmeye devam etmektedir. Şöyle ki; bugüne kadar Süleymanpaşa Belediyesi’nin hesabına bin 50 adet tamirat için 1 milyon 650 bin Türk Lirası yatırılmıştır. Yapılan bu tamiratların büyük çoğunluğu göz ardı edilmiş,üst yapısı yapılmayan bu tamiratlar yoluyla halkın manipüle edilmesi amaçlanmıştır. Yine TESKİtarafından planlı kazılar için 1 milyon 600 bin Türk Lirası üst yapı tamirat ücreti Süleymanpaşa Belediyesi’ne ödenmiştir. Süleymanpaşa Belediyesi’nin görevi almış olduğu bu ücret karşılığında tamiratlarla ve kazılarla oluşan üst yapı bozulmalarını tamir etmektir. Bu noktada Süleymanpaşa Belediyesi Başkanımızı işini yapmaya davet ediyoruz”

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından uygulanan Alkaya Sahil Yolu Projesinin de kalitesiz ve tekniğine uygun olmayan bir biçimde inşa edildiğini aktaran Taşmerdivenli, “Geçen yıl yapılan beton yolun bir kısmı çökmüş, yapılan tamiratlardan sonra bu kış yine lodos rüzgârlarıyla oluşan dalgalara teslim olmuştur. İnşa edilen yolun alt dolgusu deniz tarafından sürekli zarar görmektedir. Gece geç saatlerde acele ve özensiz yapılan tamiratlar da maalesef bu sorunlara çözüm olmamaktadır. Baskı beton tekniği ile yapılan yolun baskı beton kaplaması da aradan bir sene geçmeden harap olmuş durumdadır. Benzer şekilde Süleymanpaşa İskele Projesi de daha üzerinden bir yıl geçmeden kapsamlı bir tamirat geçirmiş ve halkın vergileri kalitesiz yapılan işler sonucu çarçur edilmiştir” şeklinde konuştu.
Eleştirilerine devam edenTaşmerdivenli, merkezi hükümetin projelerinin halka, belediye projesi olarak satıldığını belirtti.
Büyük reklamlarla Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in afişleri ile donatılan Millet Bahçesi Projesi’nin merkezi hükümetin bir projesi olduğuna dikkat çeken Taşmerdivenli, “Bu konuda başkan hemşehrilerimizi aldatmaktadır. Bu projelerin halka hizmet etmek için mi yoksa birilerinin para kazanmasını sağlamak için mi ortaya konduğu hemşehrilerimizle paylaşılmalıdır” şeklinde konuştu.

Sıfırdan kurulan Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin çalışmalarının göz ardı edildiğini söyleyen Taşmerdivenli, şunları kaydetti: “Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ, daha önceden kendisine devredilen kanalizasyon projesini tamamlamış, Süleymanpaşa ilçemizin kanser saçan asbestli su borularını değiştirmiş, yağmur sularının sel halinde zarara yol açtığı vadilerde gerekli yağmur suyu drenaj çalışmalarını yapmış ve Süleymanpaşamızı 21. yüzyıla yakışan sağlıklı bir altyapıya kavuşturmuştur. Bu yolların tamamı altyapı çalışmaları için en az iki defa kazılmış daha sonra üst yapıları tamamlanmıştır. Sayın Cüneyt Yüksel alt yapısı tamamlanmış bir kenti devralmış ve bundan sonra başlatmış olduğu reklam atağı ile kentin en çok kullanılan birkaç kilometre yolunu, üstüne asfalt döküp boyayarak halkın gözünü de boyamaya çalışmıştır”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir