09.12.2023

Büyükşehir’den Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevine Akıllı Tahta

20, Eylül 2018 Perşembe
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından alınarak kurulumu yapılan akıllı tahta ile öğrencilere, derslerde işlenen konuları hem işitsel hem de görsel olarak daha iyi bir şekilde öğrenebilme imkânı sunuluyor. Öğrencilerin derslerden keyif almasını sağlayan akıllı tahta, Gündüz Bakımevi’nde bulunan üç sınıf tarafından ortaklaşa kullanılacak.

Kullanım Kolaylığı İle Dersler Daha Verimli Geçiyor

Öğretmenlerin hazırladığı bütün dijital dokümanları rahatlıkla öğrenciye aktarabildiği sistem sayesinde öğrenciler, görsel olarak desteklenen dersler ile öğrenme sürecini olumlu yönde ilerletebiliyor. Akıllı tahta, kablolu ve kablosuz internet bağlantı özelliğine sahip, çoklu bağlantı noktaları sayesinde USB, HDMI ve VGA Portları ile diğer cihazlarla kolayca bağlantı kurulmasını sağlıyor. İnternet ortamından indirilen materyaller veya arşivde bulunan mevcut kaynakların kullanılması ile öğrenciler için derslerin daha verimli geçmesi sağlanıyor.

Öğrenciler Eğlenerek Öğrenecek

65 inç ekran, DLED teknolojisine sahip çözünürlüklü ultra hd interaktif akıllı tahta, çoklu dokunmatik ekran özelliği sayesinde birden fazla kişinin tahtayı kullanmasına olanak sağlıyor.  Sistem ile ayrıca fen ve doğa, okuma yazmaya hazırlık etkinliklerinde, zihinsel gelişim çalışmalarında ve müzik ve ritim çalışmalarında çocukların derse aktif olarak katılmaları sağlanıyor.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir