26.05.2024

Büyükşehir Engelsiz Tekirdağ Timi Hizmette

7, Mart 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Engelsiz Kent Marka Şehir Tekirdağ’ı oluşturmak için yapılan çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Büyükşehir Belediyesi olarak Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına erişilebilirliğin ve ulaşılabilirliğin sağlanması için Engelsiz Tekirdağ Timinin kurulması talimatını veren  Başkan Albayrak, engelliği nasıl tanırız, engellileri hayatın her alanına nasıl koyarız’ı sürekli düşündüğünü artık Tekirdağ’da engelli engelsiz ayrımının ortadan kalkmasının ve hep iç içe yaşamamın gerekli olduğunu söyledi.

 Albayrak herkesin insan onuruna yakışır bir şekilde hayatını yaşamasının gerektiğini ve bundan dolayı yerel yönetimlerde Sosyal Belediyeciliğin çok önemli olduğunu belirtti.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesinin koordinatörlüğünde ve Daire Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz Başkanlığında Engelsiz Tekirdağ Timi ilk toplantısını Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirdi.

İnsan Kaynakları, Sağlık İşleri, Fen işleri, Ulaşım hizmetleri, İmar ve şehircilik, Zabıta, Bilgi işlem ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlıklarından konusunda uzman birer adet personelin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak İlimizde ve ilçelerimizde bulunan hizmet binalarının kamuya açık alanların engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ulaşılabilirliğine ve erişilebilirliğine uygun hale getirilmesi yasalarda ön görülen gerekli tedbirlerin, önlemlerin alınması ve gerekli çalışmaların ilgili standartlar doğrultusunda yapılmasının gerekliliği vurgulandı.

 

Engelli ve Yaşlı vatandaşlar için “Ulaşılabilirliğin ve Erişilebilirliğin çok hayati önem taşıdığını dile getiren Kültür ve Sosyal İşler daire Başkanı Poyraz, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinde  “Tüm insanlar özgürdür ve eşit değer ve haklara sahiptir” maddesinin başka bir söze gerek olmadığının apaçık bir göstergesi olduğunu söyledi..

Poyraz” Unutmayalım ki; engellilerin ayrı dünyaları yok.  Bu dünya hepimizin ve biz bu hizmetlerimizi sonuna kadar eşit ayrım yapmadan sürdüreceğiz” dedi.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir