29.02.2024

Başkan Yüksel yeni sahil yolu projesi çalışmalarını yerinde inceledi

13, Şubat 2021 Cumartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yeni kurulan Cumhuriyet Mahallesi’ne ve Süleymanpaşa’ya büyük değer katacak olan Alkaya Mevkii’nden Değirmenaltı Mahallesi’ne kadar uzanan yeni sahil hattı projesi çalışmalarını yerinde inceledi.

PROJE ŞEHRE DEĞER KATACAK

Alkaya Mevkii’nden başlayarak Değirmenaltı Mahallesi’ne bağlanan yeni sahil kordonu projesi, içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolu, dinlenme alanları ve kafeteryalar, su sporlarının da yapılabileceği alanları barındıran yeni bir çekim merkezi olarak planlanıyor. Proje tamamlandığında, Süleymanpaşa yeni bir sahil şeridinin yanı sıra şehrin turizm potansiyelini arttıracak bir yaşam merkezi hayata geçirilmiş olacak.

YÜKSEL: “YENİ BİR YAŞAM MERKEZİ HAZIRLIYORUZ”

Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Muhammet Karaman ile birlikte proje kapsamında yürütülen çalışmaları takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Süleymanpaşa’mıza, güzide bir yaşam merkezi daha kazandırmanın gayretiyle, Alkaya sahilinde devam eden çalışmalarımızı yerinde inceledik. Vatandaşlarımıza, palmiye ağaçlarının gölgesinde, eşsiz güzellikteki deniz manzarası karşısında yürüyüş ve bisiklet turu yapabilecekleri güzide bir yaşam merkezi hazırlıyoruz. Projemizin detaylarını değerlendirdiğimiz bölgeye, yepyeni bir çehre kazandırmak üzere geri sayımımız sürüyor,” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir