08.12.2021

Başkan Yardımcısı Telat Akköse ağaç bayramı ve fidan dikimi törenine katıldı

24, Mart 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Telat Akköse, Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dünya Ormancılık Günü, Ağaç ve Bahar Bayramı Fidan Dikim Törenine katıldı.

“Temiz bir nefes için siz de bir fidan dikin” sloganıyla Karacakılavuz Mahallesi’nde gerçekleşen etkinliğe Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Telat Akköse’nin yanı sıra Tekirdağ Vali Yardımcıları Şemsettin Erkaya ve Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Orman İşletme Müdürü Mehmet Uzun, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlikte açılış konuşması Tekirdağ Orman İşletme Müdürü Mehmet Uzun yaparken ağaç ve orman sevgisi konulu şiir, resim ve afiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Dereceye giren şiirlerin okunmasının ardından Süleyman Paşa ve Namık Kemal Hatıra Ormanlarına fidan dikimi gerçekleştirilirken Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Telat Akköse de Süleymanpaşa Belediyesi adına fidan dikti.

Nevruz ateşinin yakılması ve halk oyunları gösterilerinin son dönemde ülkemizde meydana gelen terör olaylarından dolayı iptal edildiğinin açıklandığı etkinlikte orman pilavı ve fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir