13.07.2024

Başkan Eşkinat, “Perde ve perde arkası” resim sergisi açılışına katıldı

20, Eylül 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Ressam Bilginer Bölükbaşı’nın “Perde ve Perde Arkası” adlı resim sergisinin açılışına katıldı.

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde açılışı gerçekleşen sergiye Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Telat Akköse, Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Naşit Oskay, Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Mehmet Çevik, 2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu için Süleymanpaşa’ya gelen heykeltıraşlar ve Süleymanpaşalı sanatseverler katıldı.

EŞKİNAT: “100 YIL ÖNCE OPERA VE TİYATRO SALONLARI OLAN BİR ŞEHİRDİK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın açılış konuşması ile başlayan etkinlikte Eşkinat şehrimiz için oldukça önemli bir noktaya değinirken; “Gönül arzu eder ki büyükşehir olan Tekirdağ’da kendi konferans ve sergi salonları olan kültür merkezlerimiz olsun. 100 yıl önce opera ve tiyatro salonları olan bir şehirdik. Şimdiyse çocuklarımızı Muratlı ilçesindeki tiyatroya götürmek zorundayız. 200 bin nüfuslu bir büyükşehir merkezinde ya da diğer bir değişle 1 milyon nüfuslu büyükşehirde sanata ilgi bu kadar az olmamalı. Vatandaşlarımız sergilere ilgi göstermeli. Sanatseverler bir sanat eserini alıp bunun hazzını yaşaması gerekiyor ki sanatçı gelir elde edip bu kent için daha yeni eserler yapabilsin. Bu toplumun sanatçılarımıza ihtiyacı var. Sizler toplumun aydınlık yüzüsünüz. Ben bu eserleri bizlerle buluşturan Bilginer Bölükbaşı’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

SERGİ 30 EYLÜL’E KADAR AÇIK KALACAK

Açılış konuşmalarının ardından açılış kurdelesi hep birlikte kesilirken düzenlenen kokteyl ile sanatseverler sergiyi gezerek sohbet etme imkanı buldu.

Yaklaşık 40 eserin sergilendiği “Perde ve perde arkası” adlı resim sergisinin 30 Eylül tarihine kadar ziyarete açık kalacağı ifade edildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir