18.06.2024

Başkan Eşkinat 57. Alay’ı Çanakkale’ye uğurladı

13, Mart 2017 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çanakkale Savaşı’na Tekirdağ’dan katılan ve hepsi büyük kahramanlıklar göstererek şehit olan 57. Alay anısına düzenlenecek yürüyüşün uğurlama törenine katıldı.

Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen uğurlama törenine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve 57. Alay’ı anmak için Tekirdağ’dan Çanakkale’ye yürüyecek 57 gönüllü vatandaş katıldı.

57. Alayı Yaşatma ve Araştırma Gönüllüleri Derneği tarafından gerçekleştirilecek yürüyüş öncesi Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve 57. Alayı Yaşatma ve Araştırma Gönüllüleri Derneği Başkanı Hikmet Selim konuşma gerçekleştirdi.

Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından temsili 57. Alay Çanakkale’ye doğru yola çıkarken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve protokol üyeleri de Köprübaşına kadar yürüyerek yürüyüşe destek oldular.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir