23.09.2023

Başkan Albayrak’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24, Kasım 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde önemli görevler üstlenen, kutsal bir görev olan insan yetiştirmeyi amaç edinen, bilimin ve aydınlık düşüncenin yılmaz bekçileri öğretmenlerimizin onur gününü kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Ülkemizi ve insanlığı aydınlık bir geleceğe taşımak için, güç koşullar altında, yurdun dört bir yanında büyük bir özveri, sabır ve emekle görevlerini layıkıyla yerine getiren öğretmenlerimiz, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında eğitmeyi ve öğretmeyi amaç olarak benimsemiştir.

Başöğretmen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” sözü ile öğretmenlerimizin önemini açık bir şekilde ortaya koymuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin her köşesine ulaşarak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir