20.07.2024

Başkan Albayrak’ın 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

2, Eylül 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İkinci Dünya Savaşının başlangıç günü olarak kabul edilen 1 Eylül, birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de “Dünya Barış Günü” olarak kutlanmaktadır. İnsanlığın geleceği için en önemli günlerden biri olan 1 Eylül Dünya Barış Günü, dünyanın farklı bölgelerindeki insanlar için aynı anlamı ifade etmektedir.

Başta ülkemiz olmak üzere dünyanın birçok yerinde yaşanan kaos ortamı insanlığın geleceğini tehdit etmekte ve insanın en temel hakkı olan yaşama hakkını elinden almaktadır.  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesinin vazgeçilmez bir ilke olarak kabul edilmesi gereken bugünlerde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyor; acının, savaşın ve kötülüklerin olmadığı; mutluluğun, huzurun, hoşgörünün ve evrensel barışın hakim olduğu bir dünya diliyorum.”

 

 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir