03.12.2023

Başkan Albayrak Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Tekirdağ’a Yapılacak olan Yatırımları Değerlendirdi

21, Ağustos 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Tekirdağ’a gelerek Devlet Su İşleri’nin (DSİ) Temel Atma Törenlerine katıldı. Bakan Eroğlu’nu Namık Kemal Stadyumunda karşılayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, daha sonra İl protokolü ile birlikte Valiliğe geçti.

Valilik makamda gerçekleştirilen toplantı sonrası basın açıklaması düzenlendi. Başkan Albayrak ve İl protokolünün katıldığı toplantıda, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Albayrak toplantı sonrası Valilik önünde Devlet Su İşleri tarafından düzenlenen Temel atma ve merasim törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan törende Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ve Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu konuşma yaptılar.

Konuşma yapması için kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “873 gün önce bize verilmiş olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sizden aldığımız şevk ve enerji ile Tekirdağlı vatandaşlarımıza hizmet ulaştırmak için zaman ve mekan sınırlaması olmadan sürdürüyoruz. Tekirdağ 93 yıl önce 15 Ekim 1923’te Edirne’ye vilayetine bağlı bir sancak iken, şimdi 30 Mart 2014 yılı itibariyle büyükşehir olmaya hak kazandı. 93 yıl önceki heyecanı Tekirdağ Büyükşehir olduğunda bizler de yaşadık. Tekirdağ artık kabuk değiştiriyor. 93 yıl boyunca Tekirdağ olarak anılan merkezimizin aldı Süleymanpaşa oldu. Bizlerde bulunduğumuz göreve layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün burada temelini atacağımız tesislerin Tekirdağ’a hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir