12.07.2024

Başkan Albayrak, Kent Konseyi Kadın Emeği Günü Etkinliğine Katıldı

24, Kasım 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak eşi Gülseren Albayrak ile birlikte, Süleymanpaşa Üç Kemaller Parkında (Tuğlalı Park), Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisinin düzenlediği Kadın Emeği Günü etkinliğine katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra, eşi Gülseren Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Tarar’ın ardından konuşma yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Onursal Başkanı Gülseren Albayrak, etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olanlara teşekkür etti. Gülseren Albayrak, programda yaptığı konuşmada; “Öncelikle yeni nesillerin yetişmesinde emeği olan başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum. Bugün emekçi ve üreten kadınlarımızın ele emeği göz nuru el işlerini birbirinden güzel tatlarla bezenmiş yiyecekleri sergileyerek, ev ekonomisine katkılarını görmekten bir kadın olarak onur ve mutluluk duyuyorum. Şüphesiz ki dünyanın var oluşundan bu yana kadınların çok büyük payı vardır. Mücadelemizle, sesimizle ve emeğimizle var olmaya devam edeceğiz. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” Emekleriyle, ürettikleriyle şehrimize değer katan kadınlarımızı tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan’ın konuşmasıyla devam eden programda , Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, kadın emeğinin çok değerli olduğunu söyledi.

Bu tür organizasyonlara her zaman destek olmaya devam edeceğinin altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’da etkinliğin düzenlenmesinde öncü olan Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisine ve etkinliğe, sergiledikleri ürünleri ile katılım sağlayarak renk katan tüm kadınlara teşekkür etti.

Başkan Albayrak, yaptığı konuşmada, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin projelerinden de bahsetti. Başkan Albayrak, mevcut Büyükşehir Belediye hizmet binamızın yıkım çalışmalarına başlıyoruz. Yeni hizmet binası temelini de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımlarıyla atacağız. Yıkılacak olan binanın yerine çevre düzenlemesi kapsamında katlı yer altı otoparkı ve üst kısmına da yeşil alan yaparak Tekirdağ’a çok farklı bir görünüm kazandıracağız. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız kapsamında da birçok projemizi hayata geçirdik. Miras Atölyesi adlı kültürel projemiz ile tarihimizi yeninden canlandırıyoruz. Uçmakdere, Gaziköy, Güzelköy, Eriklice ve Tepeköy mahallelerinde 52 adet tarihi yapıyı restore ederek kamulaştırdık. Şirince gibi, Safranbolu gibi bu bölgelerimiz de tarihi evleri, doğası ve sınırsız güzelliği ile ülkemizin en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelecek. Ben tekrar düzenlediğiniz bu etkinliğin hayırlı olmasını diliyor, katılımlarınız için teşekkür ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Her şey kadınlarımız için” ifadelerini kullandı.

Başkan Albayrak daha sonra eşi Gülseren Albayrak ile birlikte Kent Konseyi Kadın Meclisince hazırlanan stantları gezdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir