19.06.2024

Ayşe Kalaycı, Adaylığını Açıkladı !

16, Haziran 2021 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına Ayşe Kalaycı adaylığını açıkladı. Var olan yönetimin Tekirdağ esnafına hizmet etmek anlamında başarısız olduğunu belirten Kalaycı,  Tekirdağ esnaf ve sanatkarlara çözüm ve hizmet üretmek için hizmet etmek istediğini kaydetti.

23 yıl Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde çalışan ve hizmet veren Ayşe Kalaycı, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 5 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Olağan Genel Kurulu öncesi Kooperatif Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

TEKİRDAĞ ESNAFINA HİZMET ETMEDE BAŞARISIZ

Adaylığına ilişkin açıklamada bulunan Kalaycı, var olan yönetimin Tekirdağ esnafına hizmet etmek anlamında başarısız olduğunu, özellikle pandemi döneminde üye esnafın yanında durmadığını ve bu sebeple esnafın ekonomik olarak ciddi sıkıntılar yaşadığını dile getiren Kalaycı, esnafın bir kısmının kepenk kapatmaya varıncaya kadar çaresiz kaldığını yaşanılan sorunları çözebileceğini, esnafın sürekli yanında olacağını belirterek adaylık sürecini başlattığını kaydetti.

HİZMET ANLAYIŞINDA ÇOK UZAK BİR YÖNETİM VAR

Geçmiş tecrübesi ve yıllardır yaptığı esnaflık ile hem kooperatif hem de esnafın ihtiyaçlarını çok iyi bildiğini ifade eden Ayşe Kalaycı, kooperatifi daha üst noktalara taşımak, kamu, kurum ve kuruluş ile STK’larla olan işbirliklerini daha da güçlü kılmak amacıyla çıktığı bu yolda tüm kooperatif üyelerinden destek istedi.

“Türkiye’nin hiç bir ilinde yaşanılmadığı kadar sorunların üretildiği ve çözüm adına bugüne kadar hiç bir hamlenin yapılmadığı bir Kooperatiften bahsediyoruz” diyen Kalaycı, ” Düşünün ki kredi için başvurmuş ve aylardır bekletilen 7.000 in üzerinde esnaf kardeşlerimden bahsediyorum, zaten pandemi ile birlikte ciddi ekonomik sorunlar yaşayan esnaflarımız bir nebze olsa Kooperatiften alacakları bu kredilerle ayakta durabilmek için mücadele veriyorlar işte bu sürecin atlatılması için Kooperatif var gücü ile çalışıp süreci hızlandırması gerekiyor fakat ne yazık ki bu hizmet anlayışından çok uzakta kalan bir yönetimden bahsediyoruz. Bu pandemi döneminde üye esnaflara ekstra destekler sunun farklı il ve ilçelerde kooperatifler varken ilimiz kooperatifi daha kredileri veremeyecek duruma düşmüştür.Biz sürecin nasıl hızlandırılabileceğini esnaflarımıza nasıl farklı destekler sunulabileceğini biliyoruz. Gerek yerel yönetimler gerekse Bakanlık ilgili Genel Müdürlükleri ile nasıl ortak çalışmalar yapılarak çözüm üretilir tüm bilgi ve tecrübesine sahibiz” dedi.

Yine görevde olunacağı süre içerisinde esnaflar arasında ayrıcalık yapmayacaklarını ifade eden Ayşe Kalaycı; ” Şu an ki yönetim görev süreleri içerisinde esnaflarımıza ne kadar ve kimlere destek verdiklerini ayrıca şuan neden 7 bin esnafımızın destek için bekletildiğini açıklayabilirler mi? dedi. Esnaf ve sanatkarların yaşadıkları her sıkıntı kooperatifin ve yöneticilerin kendi sıkıntılarıdır ve asli görevleri bu sıkıntılara çözüm bulmaktır. Bizler yaşanılan tüm bu sıkıntılara vakıfız ve bu sorun ve sıkıntıların tüm çözümü bizde” ifadelerini kullandı.

5 Temmuz’da yapılacak olan Genel Kurulun şimdiden hayırlı geçmesini temenni eden Ayşe Kalaycı ,esnafın derdine derman olmaya geldiğini söyleyerek destekleri talep etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir