05.03.2024

Aydoğdu SEM EBA noktası olarak hizmet veriyor

10, Kasım 2020 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından, Aydoğdu Mahallesi’nde yaşayan ve dezavantajlı kesim olarak bilinen çocukların eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanabilmeleri ve çeşitli sosyal etkinliklerle kişisel gelişimlerini sürdürebilmeleri için hayata geçirilen Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi (SEM), Korona virüsü salgını nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermiş olsa da Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi ile okula gidemeyen ancak evinde yeterli teknik altyapıya da sahip olmayan öğrencilere destek veriyor.

İNTERNETİ VE BİLGİSAYARI OLMAYAN ÖĞRENCİLERE EBA DESTEĞİ

Evinde interneti olmayan ya da EBA üzerinden canlı dersleri takip edebilecek tablet, bilgisayar gibi araçlara erişimi olmayan öğrencilere EBA Destek Noktası olarak hizmet veren Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi, sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kurallarına uygun şekilde öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunuyor.

SALGIN TEDBİRLERİ SIKI SIKIYA UYGULANIYOR

Öğrenciler, girişteki hijyen noktasında ellerini temizliyorlar, merkezden yararlandıkları süre boyunca maskelerini çıkarmıyorlar. Öğrencilerin kullandıkları bilgisayarlar, her kullanım sonrası dezenfekte edilerek sonraki kullanım için hazır hala getiriliyor.

İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE HİZMET VERİYOR

Aydoğdu SEM, kayıtlı öğrenciler dışında, talepte bulunan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi herkese kapasite ölçüsünde hizmet vermeye devam ediyor. Merkez, öğrencilere tamamen ücretsiz olarak canlı ders, EBA TV ve tüm EBA içeriklerine erişim imkânı sunuyor.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir