18.06.2024

Avşar, İktidara Seslendi: Esnafın Yakasını Bırakın.

23, Mayıs 2024 Perşembe
Bu haber kez okundu


İktidara seslenen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Avşar, “Ekonomiyi, esnafa verdiğiniz paranın faizini arttırarak mı toparlayacaksınız” dedi.
Esnaf kredisine ilişkin faiz oranlarındaki artışı eleştiren Avşar, Tekirdağ’da 50 bini aşkın esnafın adına iktidara sorduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Esnaf sattığının yerine yenisini koyamazken, birikmiş borçlarını ödemekte zorlanırken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek esnafın geçmişte kullandığı hazine destekli kredilerin faiz oranlarını ikiye katlayarak kredileri hazine köstekli olarak güncelledi. Şimdi esnaf bu krizde dükkânı zor çevirirken, bu artışı neyle ödeyecek? Siz, ekonomiyi esnafa verdiğiniz paranın faizini arttırarak mı toparlayacaksınız? Bütün Türkiye’de özellikle ticaretin ve sanayinin kenti Tekirdağ’da 50 bini aşkın esnafımız adına soruyorum.Bu kötü ekonominin sorumlusu siz olduğunuz halde faturasını da esnafımıza kesecekseniz, siz niye varsınız? Sayın Mehmet Şimşek, ballı ihaleleri kim aldıysa, arka kapıdan dolarları kim sattıysa, kuru kim patlattıysa gidin, bu parayı onlardan isteyin. Esnafın yakasını bırakın. Açıklanan faiz oranı derhal geri alınmalı. Esnafa zor gününde köstek değil, destek olunmalıdır”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir