15.08.2022

Ata topraklarına Süleymanpaşa Belediyesi ile kavuşuyorlar

3, Mayıs 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi, Kültür Gezileri kapsamında mübadele döneminde Tekirdağ’a gelmiş, eski evleri Yunanistan sınırları içerisinde kalan Tekirdağlıları ata topraklara götürmeye devam ediyor.

TEKİRDAĞ YENİCELİLER DAYANIŞMA VE HİZMET DERNEĞİ ATA TOPRAKLARINA KAVUŞTU

Süleymanpaşa Belediyesi ile Işıklar Köyü Selanikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğinde gerçekleşen gezinin bu ayki konukları Tekirdağ Yeniceliler Dayanışma ve Hizmet Derneği olurken gezinin ilk gününde Gümülcine Türk Çarşısı, İskeçe şehir ve çarşı turu ile Kavala şehir turu gerçekleştirildi.

DAĞ YENİCESİ KÖYÜ MÜBADELELERİNİN ATA TOPRAKLARI ZİYARET EDİLDİ

Gezinin ikinci günün ata topraklarına doğru Süleymanpaşa Belediyesi ile yola çıkan ekip Drama – Serez yolu üzerinden Doyran gölüne vardı. Dağ Yenicesi Köyü mübadelelerinin atalarının geldiği Büyüklü, Gökçeler, Çepelli ve Gökçeli köylerini ziyaret eden Süleymanpaşalılar, ataları için dualar okudu.

ATATÜRK’ÜN EVİ DE UNUTULMADI

Selanik turu ile devam eden Süleymanpaşa Belediyesi kültür gezisinde Atatürk’ün evini ziyaret eden Süleymanpaşalılar beyaz kule ve sahil gezisi de yaptı. Son olarak Semetli köylülerinin göç ettiği Oravica (Pefkados) ziyaret edilirken Oravica ziyaretinin ardından Tekirdağ’a dönüş için yola çıktılar.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir