25.05.2024

Arı Üreticisine Destek Çorlu ve Ergene’de Devam Ediyor

10, Ağustos 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Arı Üreticisine Destek Çorlu ve Ergene'de Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcılığı desteklemek, geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla uygulamaya koyulan “Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi”nin ikinci bölümü Çorlu ve Ergene ilçelerinde devam ediyor.

İlimiz tarımsal üretim deseninde ağırlıklı olarak yer alan özellikle yağlı tohumlu bitkiler ile meyve ve sebzelerin verim artışında önemli artışlar sağlayacak olan arıcılığın geliştirilmesi yönünde uygulanan bu proje; konusunda ülke genelinde uygulanan en büyük proje olma özelliğine de sahip bulunmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülmekte olan proje kapsamında, Çorlu ilçesinde 35 aileye 232 arı kovanı ve Ergene ilçesinde 38 aileye 239 arı kovanı dağıtımı yapıldı.

Proje kapsamında kovan alan Çorlu ve Ergeneli vatandaşlar “Yöremiz için arıcılık çok önemli ve değerli. Bize verilen ilaçsız uygulama ve doğal yöntemlerden dolayı balın kalitesi de artacağı için ekonomimize büyük katkısı olacağı inancındayız. Biz bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diyerek projeye destek veren herkese teşekkür ettiler.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir