13.07.2024

57. ALAY MALKARA'DA COŞKUYLA KARŞILANDI

16, Mart 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 57. Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için Çanakkale'ye yürüyen 57. Alay Yürüyüş Komitesini 14 Mart 2016 Pazartesi akşamı saat 18.00'de Ünal Peynircilik önünde karşıladı.

13 Mart 2016 Pazar sabahı Tekirdağ Valilik binası önünden 6. kez Çanakkale'ye yürüyüşe çıkan 57. Alay Yürüyüş Komitesini Malkara'da karşılayanlar arasında; Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil, Belediye Meclis Üyesi Afşin Turan, Kızılay Derneği Malkara Şube Başkanı Ömer Meral, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Nevin Geçkin, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Malkaramıza hoş geldiniz. 57. Alayımızı Malkara'da ağırlayacağımız için büyük bir mutluluk ve gurur içindeyiz. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde, bizim milli bir sembolümüz olan Çanakkale Savaşları ve Çanakkale Savaşları'nda bir efsane haline gelen 57. Alay yürüyüş komitesinin Malkara'da olmasından ayrı bir onur duyduk. Yarın sabah saat 08.30'da tüm Malkaralı heşerilerimi Hükümet Meydanına davet ediyorum. 57. Alay'a teşekkür ediyorum. Bir kahramanlık öyküsünü sembolik de olsa yaşatan 57. Alay Yürüyüş Komitemizle birlikte yapacağımız bu yürüyüşe Hayrabolu Belediye Başkanımız Fehmi Altayoğlu ve Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay da yer alacaktır.” diyerek 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz'a çiçek takdim etti.

57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz vermiş oldukları destekten dolayı Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a, Ünal Peynircilik adına Adnan Sungur ile Can Çarıkçı'ya ve Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nevin Geçkin'e 57. Alay Madalyası takdim etti.

57. Alay Yürüyüş Komitesi, 15 Mart 2016 Salı sabahı saat 9.00'da Malkara'dan Keşan'a yola çıkacaklar.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir