13.06.2024

57. ALAY ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN PROGRAMLA UĞURLANDI

16, Mart 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


57. Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için Çanakkale'ye yürüyen ve 13 Mart 2016 akşamı Malkara'da büyük bir coşkuyla karşılanan 57. Alay Yürüyüş Komitesi 14 Mart 2016 Salı günü saat 9.00'da Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program ile uğurlandı.

Atatürk Anıtı önünde yapılan uğurlama programında; Malkara Kaymakamı Osman Altın, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz, İsmail Akkaya, Hıdır Kaya, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Malkara Belediye Meclis Üyesi Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu, Malkara Belediye Meclis Üyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nuran Başkütük, Kızılay Malkara Şube Başkanı Ömer Meral, Kadın Meclisi Üyeleri, birim müdürleri ve 57. Alay yürüyüşçüleri yer aldı.

Başkan Ulaş Yurdakul Atatürk Anıtı önündeki programda yapmış olduğu konuşmasında; “Ankara'da yaşanan ve çok sayıda insanımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep olan patlama sonrası, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok önem vermemiz gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu millet 101 yıl önce Çanakkale'de birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergiledi. Bunu bugün de başarmak zorundayız. Bu nedenle 57. Alay Yürüyüş Komitesine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki Malkara'dasınız. Bir önceki yıl 57. Alayımızla birlikte Haliçköy Mahallemize kadar gitmiştim, 6.'sı düzenlenen yürüyüşte bu sefer mesafeyi daha da arttırarak Keşan'a kadar 57. Alayımıza eşlik edeceğim.” diyerek düşüncelerini belirtti.

Malkara Kaymakamı Osman Altın ve 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz'ın yaptığı konuşmalar sonrasında Şehitlik Parkına geçilerek şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız okundu ve 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz tarafından vermiş olduğu desteklerden dolayı Kızılay Malkara Şube Başkanı Ömer Meral'a plaket takdim edildi.

Şehitlik Parkında gerçekleştirilen anma programının ardından karakol önü, 14 Kasım Caddesi ve Şehit Temizer Caddesi güzergâhından geçerek E-84 yoluna çıkan 57. Alay Yürüyüş Komitesi, Belediye Başkanları Ulaş Yurdakul, Fehmi Altayoğlu ve Vahap Akay ile birlikte Keşan istikametinden yürüyüşlerine devam ettiler.

Yaman Peynircilik önünde verilen kısa molada Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz vermiş oldukları desteklerden dolayı Yaman Peynircilik adına Caner Erkirez'e 57. Alay Madalyasını takdim ettiler.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir