18.06.2024

3 Modern İtfaiye Aracı Törenle Hizmete Sunuldu

28, Ekim 2018 Pazar
Bu haber kez okundu


Kentsel büyüme ve nüfus artışını göz önünde bulundurarak hizmet ve yatırımlarını geleceğe göre şekillendiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu, Çerkezköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde hizmet verecek olan 3 modern itfaiye aracını düzenlenen törenle hizmete sundu.

Süleymanpaşa ilçesinde sahil dolgu alanda düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Gülferah Güral, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Ünsal, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, daire başkanları, şube müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bizim Bu Dönemde Vakalara Müdahale Gücümüz 3-5 Kat Yükseldi

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan yaptı. Konuşmasında hizmete alınan araçların teknik özelliklerini anlatan Pehlivan, “Öncelikli olarak Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a çok teşekkür ediyorum. Bizim bu dönemde vakalara müdahale gücümüz 3-5 kat yükseldi. Araçlarımızın kısaca teknik özelliklerinden bahsetmek istiyorum. İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesine kazandırdığımız bu araçlarımız tamamen otomatik. 30 metre merdiveni bulunuyor bu araçlarımızın. 30 metre yükseklikte meydana gelecek her türlü yangına müdahale, söndürme ve kurtarma olarak teknik donanıma sahip bu araçlarımız. Bütün güvenlik sistemleri tam otomatiktir. Kullanması çok basit ve emniyetlidir. Bundan dolayı da çalışma arkadaşlarımız eski araçlarda gösterdikleri özveriyi bunda çok daha rahat göstereceklerdir. Araçlarımız Devlet Malzeme Ofisi kanalı ile alınmıştır. Araçlarımızın şasesi dışındaki tüm yapısı tamamen milli ve yerlidir. Biz yerli ve milli araç kullanmayı tercih ettik. Bundan dolayı da gayet mutluyuz. Herkese katılımından dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Tekirdağ İtfaiyesinin Müdahale Seviyesi Dünya Standartlarını Yakaladı

İtfaiye Dairesi Başkanı Emin Pehlivan’ın ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesinin kuruluşundan günümüze kadar her birime olduğu gibi İtfaiye Daire Başkanlığı da en çok önem verdiğimiz daire başkanlıklarımızın başında geliyor. İlk etapta Türkiye’nin bu alanda sayılı uzmanlarından Sayın Emin Pehlivan’ı görevin başına getirerek gücümüze güç kattık. Sayın Emin Pehlivan önderliğinde çok iyi bir teşkilatlanma oluşturuldu İtfaiye Daire Başkanlığımızda. Bugün Tekirdağ itfaiyesinin müdahale seviyesi dünya standartlarını yakalamış durumda. Bu da bizleri son derece mutlu ediyor. Gerek kısal kesimlerde gerekse de kent merkezlerinde olaya müdahale hızı bizleri gururlandırmaktadır. Allah bu araçları kullanmayı hiçbir zaman nasip etmesin ama tedbiri sağlamak bizlerin öncelikli görevi. Araçlarımız en kalabalık 3 ilçemiz konumunda bulunan Çorlu, Çerkezköy ve Süleymanpaşa ilçelerimizde hizmet verecek. Bu olaylara müdahale gücümüzü arttırarak devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde Tekirdağ itfaiyesi, Türkiye’nin sayılı itfaiye teşkilatlarından biri olacaktır. Süleymanpaşa ilçemizde önümüzdeki dönemde tam donanımlı bir itfaiye binası inşa edeceğiz. Bunun da sözünü şimdiden veriyorum. Hepinize kazasız belasız, sağlıklı hizmetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesilerek 3 modern itfaiye aracı Çorlu, Çerkezköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde hizmetine sunuldu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir