18.06.2024

3. Hüseyin Pehlivan Güreşleri Heyecanlı başladı

4, Şubat 2017 Cumartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan’ın anısına düzenlediği Güreş Şampiyonası başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gençlik Spor Şube Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 3. Kulüplerarası Yıldızlar  serbest güreş şampiyonası Süleymanpaşa İsmet İnönü Spor Salonunda başladı.

154 SPORCU KATILIYOR 

Çok sayıda sporseverin izlediği ve kıran kırana devam eden  şampiyonada Tekirdağ, İstanbul, Kırklareli, Çanakkale, Kocaeli, Edirne, Sakarya ve Bursa olmak üzere 8 ilin 16 takımından toplam 10 sıklette  135 sporcu  şampiyon olabilmek için ter döküyor.

 MADALYA VERİLECEK

Kıran kırana büyük heyecanla devam eden güreşler sonunda dereceye giren sporculara madalya verilecek. Ayrıca 1. olan sporculara çeyrek altın ikinci olan sporculara da gram altın ödülü takdim edilecek.

 GÜREŞLER GELENEKSEL HALE GETİRİLDİ

3. sü gerçekleştirilen Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan  Yıldızlar Kategorisinde Güreş Şampiyonası 2018 yılında Güreş Federasyonu tarafından faaliyet takvimine alınarak geleneksel hale getirildi.

 öte yandan Hüseyin Pehlivan Güreşlerinin Güreş Federasyonu tarafından 2019 yılında da Uluslararası boyuta taşınacağı açıklandı.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir