25.05.2024

2. Bağbozumu ve Ekoloji Festivali’nde bulama ve pekmez ikramı

4, Eylül 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Bağbozumu ve Ekoloji Festivali kapsamında sabah saatlerinde kaynatılmaya başlayan üzüm şerbeti pekmez haline getirilip vatandaşlara ikram edildi.

VATANDAŞLAR YÖRESEL LEZZETLERİ TATMANIN KEYFİNİ YAŞADILAR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından yapılan üzüm pekmezi ikramının yanı sıra vatandaşlara üzümden elde edilen bir diğer lezzet bulama da ikram edilirken vatandaşlar yöresel lezzetleri tatmanın keyfini yaşadı.

YAPILIŞ SÜREÇLERİ VATANDAŞLARLA PAYLAŞILDI

Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü işbirliğinde yapılan pekmez ve bulama ikramının yanı sıra pekmez ve bulamanın yapılış süreçleri de vatandaşlarla paylaşıldı.

EŞKİNAT: “ÜZÜM PEKMEZİ İNSAN VÜCUDU İÇİN OLDUKÇA GEREKLİ OLAN DEĞERLİ VE ZENGİN BESİN MADDELERİNİ İÇERİĞİNDE BARINDIRIYOR”

Pekmez ikramı sırasında kısa bir açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Şehrimizin önemli tarımsal zenginliklerinden üzüm çeşitli formüllerle birçok gıda maddesine dönüşüp hepsi birbirinden güzel lezzetler olarak karşımıza çıkıyor. Üzüm pekmezi insan vücudu için oldukça gerekli olan değerli ve zengin besin maddelerini içeriğinde barındırıyor. Asırlardır şifa kaynağı olarak kullanılan üzüm pekmezini sabahın erken saatleri itibari ile kaynatmaya başlayıp vatandaşlarımıza sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir