20.07.2024

Tekirdağ’da Açılıyor! Başvurular Başladı

14, Haziran 2021 Pazartesi
Bu haber kez okundu


30 ilde teknoloji eğitimleri veren DENEYAP teknoloji atölyeleri, Tekirdağ’da  da açılıyor. Atölye eğitimleri  için ilk aşama olan e-sınav başvuruları başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının ortak çalışması ile başlatılan Deneyap, 27 ilde 36 teknoloji atölyesi daha kuruyor.

Tekirdağ’da ise Tekirdağ Gençlik Spor İl Müdürlüğü binasında kurulacak olan atölye eğitimlerine, 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri katılabilecek. E-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamlayan öğrenciler,  Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanabilecek. 4 Temmuz’da son bulacak başvuruların ardından 2-23 Ağustos  tarihleri arasında ise sınavlar gerçekleşecek.

Atölyelerle ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün,  Deneyap Teknoloji Atölyeleri ile iki farklı yaş grubundaki öğrencilerin, girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmalarının amaçlandığını kaydetti.

Ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençlere, tasarım ve üretim, robotik ve kodlama, elektronik programlama ve nesnelerin İnterneti, nanoteknoloji ve malzeme bilimi, havacılık ve uzay teknolojileri gibi toplam 11 başlıkta 36 ay ücretsiz eğitim verileceğini aktaran Üzgün, “Bu 3 yıllık süreçte gençler, temel teknoloji yetkinlikleri, proje üretme kabiliyetleri konusunda gelişim gösterecekler. Tekirdağ’da  da bu eğitimlerin verilmesi bizleri oldukça mutlu etti.Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ortaklığında gerçekleşen atölye eğitimlerinin gençlerimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.” İfadelerini kullandı.

Deneyap teknoloji atölyelerine ilişkin detaylı bilgiye; 02822931400 nolu telefon numarasından veya tekirdag.gsb.gov.tr   www.deneyapturkiye.org internet adreslerinden   ulaşılabilecek.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir