13.07.2024

Süleymanpaşa’nın gururu başarılı sporcular Başkan Eşkinat ile bir araya geldi

27, Mart 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Deniz Taner, küçük erkekler basketbol takımı antrenörü Muammer Bayru ve takım oyuncuları, atletizm takımı antrenörü Bayram Kırboğa ve takım sporcuları ile birlikte Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı makamında ziyaret etti.

KÜÇÜK ERKEKLER BASKETBOL TAKIMIMIZ TÜRKİYE’NİN EN İYİ 22 TAKIMI ARASINDA

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan Küçük Erkekler Basketbol İl Şampiyonası’nda şampiyon olan Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü antrenörü Muammer Bayru’nun takımın geleceği ile ilgili bilgi verdiği ziyarette Bayru; “Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Küçük Erkekler Basketbol Takımımız 21 takım arasından il şampiyonu olup Türkiye Şampiyonası’nda ilk 8 takım arasına girmek için hak kazanmıştır. 48 maçtır yenilgi yüzü görmeyen ekibimiz önümüzdeki günlerde Kayseri’de gerçekleşecek şampiyonada ilk iki takım arasına girerek Türkiye Şampiyonluğu yolunda önemli bir başarı elde etmek için uğraşacaktır. Şuanda Türkiye’nin Fenerbahçe Ülker, Efes, Beşiktaş, Darüşşafaka gibi önde gelen takımları arasında gösteriliyoruz. Türkiye’nin en iyi 22 takımından biri biziz.” diye konuştu.

ATLETİZM DE SÜLEYMANPAŞALI SPORCULAR 2016 MİLLİ TAKIM ADAY KADROLARI İÇİN SÜREKLİ DAVET ALIYOR

Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü antrenörü Muammer Bayru’nun ardından konuşan Atletizm antrenörü Bayram Kırboğa, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Türkiye Salon Şampiyonası’nda alınan dereceleri ve başarıları Başkan Eşkinat ile paylaşırken; “Belediyeler arası Türkiye Atletizm Salon Şampiyonası’na hem kız hem erkek kategorisinde katılan tek takım biz olduk. Takımlarımız turnuvadan ikincilikle ayrıldılar. Sporcularımız 2016 milli takım aday kadroları için sürekli davet alıyor. Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübümüzden milli takıma 5 sporcu seçildi. Hedefimiz 8 sporcumuzu daha milli takıma seçtirmek. Sporcularımızın hepsi Tekirdağlı ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başarılı sporculara ve antrenörlerine Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Deniz Taner tarafından Süleymanpaşa Belediyesi’nin USB bellek ve kalemi hediye edilirken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başarılı sporcuları tebrik etti.

EŞKİNAT; “SPOR ÖNCE ÇALIŞMAYI VE MÜCADELE ETMEYİ ÖĞRETİR”

Bir süre sporcular ile sohbet ederek eğitim durumlarını ve karnelerini soran Eşkinat; “Gördüğünüz gibi buradaki tüm sporcular karnelerinde takdir ya da teşekkür almış. Sporun bedene katkısı büyük ancak spor önce çalışmayı ve mücadele etmeyi öğretir. Bizler öğrencilerimizi spora teşvik etmeliyiz ki burada edindikleri çalışma azmini derslerinde de göstersinler.” dedi.

“ŞEHRİM ADINA SİZLERLE GURUR DUYUYORUM”

Eşkinat; “Bana böyle başarılar ile geldiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Şehrim adına sizlerle gurur duyuyorum. Basketbolcularımız Kayseri’deki şampiyonadan ilk ikiye girerek Türkiye’deki son 8 takım arasına kalırsa onları Macaristan’da kendi yaş gruplarında özel bir maça götüreceğim. Atletizm ekibimizdeki sporcularımız için de milli takım sonrası sürprizlerim olacak” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir