12.07.2024

İYİ PARTİLİ KAPLAN: BU BİR FİŞLEME VE AYRIŞTIRMADIR

14, Kasım 2018 Çarşamba
Bu haber kez okundu


İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan Çorlu’da öğrencilerin dayatmayla sabah namazına çağrılmasına sert tepki gösterdi. Milli eğitim ve müftülük tarafından velilere gönderilen izin yazısının fişleme ve dayatma belgesi olduğuna dikkat çeken Kaplan, “16 yılda insanları dinden soğuttunuz. Çekin elinizi çocuklarımızın üzerinden. Bu bir fişleme ve dayatmadır” dedi.

 

Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü gençliğe değer projesi kapsamında ortaokul öğrenci velilerine Çorlu İlçe Müftülüğü ’nün ortaokul öğrencileri için düzenleyeceği 15 Kasım tarihinde Esentepe Camisi’nde sabah namazı buluşturmaları etkinliği kapsamında velilere veli izin belgesi gönderdi. İzin belgesinde ise izin veriyorum ve izin vermiyorum diye iki seçenek yer aldı. İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’dan bu duruma tepki geldi.

 

DÜŞÜN MİLLETİN YAKASINDAN ARTIK

 

Velilere gönderilen yazıya tepki gösteren Kaplan, “AKP 16 yıldır ülkemizde her şeyi dayatıyor. AKP’nin sözde bürokratları da onlardan geri kalmıyor. Bırakın insanların yakasını artık. İnsanları dinden soğuttuğunuz yetmiyormuş gibi. Şimdi de daha ergenlik çağına gelmemiş çocuklara namazı zorla dayatmaya kalkıyorsunuz. Düşün artık bu milletin yakasından. Çorlu Müftülüğü ve Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü bir yazı yazarak öğrenci velilerinden çocukları sabah namazına götürmek için izin istiyor. Velilerden izin istiyor” dedi.

 

VELİLER VE ÖĞRENCİLER FİŞLENİYOR

 

Bu uygulamanın toplumu bölme girişimi olduğuna dikkat çeken Kaplan, “Bu bir çağ dışı uygulamadır. Bu tür uygulamalar insanları dinden soğutur. Velilere gönderilen bu belgelerle öğrenci ve veliler fişlenmektedir. Namaz kılan kılmayan önce ayrıştırılıyor sonra fişleniyor. AKP en iyi yaptığı işi yapıyor. Toplumu ayrıştırıyor. Toplumu namaz kılan kılmayan diye bölmeye çalışıyor. Kılanda bizim evladımız kılmayan da. Düşün artık çocuklarımızın sırtından. Milli eğitimi 16 yılda ne hale getirdiğiniz ortada. İnsanları camilerden soğuttunuz” diye konuştu.

 

MECLİSE TAŞIYACAK

 

Konuyu meclise taşıyacağını kaydeden Kaplan, “Bu skandalın peşini bırakmayacağım. Mecliste bir soru önergesi vereceğim. Devlet kurumaları eliyle insanlara din baskısı yapılıyor. Dinde özgürlük vardır. Zorlama yoktur. Din diyanet işlerinin devlet kurumları eliyle baskı unsuruna asla dönüştürülmemesi lazım. Yüce Yaradan’ın çağrısı ortada. İki Cihan Güneşi Peygamber Efendimizin (SAS) mesajları ortada” diye sözlerini tamamladı.

 

 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir