12.07.2024

Sağlık Çalışanlarından Protesto

7, Temmuz 2022 Perşembe
Bu haber kez okundu


Konya’da görev yaptığı hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karaya’nın ölümünü T protesto eden hekimler, iki gün çalışmayacaklarını bildirdi. Can güvenliklerinin tehlikede olduğunu belirten sağlık çalışanları, yetkililerden acil önlem alınmasını istediler.

Tekirdağ Şehir Hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Barosu,  çok sayıda sendika temsilcisi, hekimler ve sağlık çalışanı katıldı.

Grup adına basın açıklaması yapan Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Şenol Özcan, şunları kaydetti:

‘’6 Temmuz 2022 tarihinde Konya Şehir Hastanesinde görev yaptığı esnada hasta yakını tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucunda katledilen Dr. Ekrem Karakaya’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz ve tabi ki öfkeliyiz. Bu üzüntü öfkeye dönüşüyor ama umarım bu öfke iyicene toplumda artmaz. Bugün yeniden ve daha güçlü şekilde söylüyoruz. Sağlık emekçilerine en ufak bir zarar gelmesine tahammülümüz yoktur. Şiddet daha öncede belirttiğimiz gibi öngörülebilir ve önlenebilir toplumsal bir sorundur ve sorunu çözmeye niyetli bütünlüklü politikalar ile ancak aşılabilir. Güvenlik çalışma alanı sağlamakla sorumlu olan siyasiler bu tabi iktidarın sorumluluğundadır bu sadece bu iktidar döneminde değil, şimdiye kadar ki gelmiş tüm iktidarlar ile ilgilidir. Bizler bu konuda yaşam hakkımız ve  güvenli çalışma koşulları için gücümüzü her yerde her koşulda hep birlikte göstermeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Bu çerçevede bugün ve yarın ülke genelinde iş bırakıyoruz. Umarım bu iş bırakma bugün son olur, ama son olmayacak, şiddette son olmayacak bu bir temennidir belki bu bir dönüm noktası olur.’’

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir