20.07.2024

Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri hizmete başladı

16, Kasım 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan emzirme kabinleri Cengiz Topel Meydanı’nda yapılan açılış ile hizmete girdi.

EŞKİNAT: “KART SAHİBİ ANNE NEREYE GİDERSE GİTSİN BU HİZMET NOKTALARINDAN FAYDALANMA HAKKINA KAVUŞACAK”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da katıldığı açılışta konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bazı şeyler vardır ki çok önemlidir fakat gözden kaçar. İşte onlardan bir tanesi emziren anneler için çocuğunun altını değiştirebileceği, onu emzireceği bir alan bulmakta yaşanan güçlüktür. Bu ihtiyacın karşılanmasına yönelik Türkiye’de başlayan önce Bursa, ardından Antalya, Çanakkale şimdide Tekirdağ’ın merkezi Süleymanpaşa’da 2 tane bebek bakım ve emzirme kabiniyle halkımıza hizmet edeceğiz. Bu proje oturduğu zaman, Türkiye’ye yaygınlaştığında her hangi bir emziren o döneme ait kart sahibi anne nereye giderse gitsin bu hizmet noktalarından faydalanma hakkına kavuşacaktır. İki tane ile başladık, ama arttıracağız. Burada bizle beraber işbirliği yapan kuruluşlara ve üretici firmaya teşekkür ediyoruz.” dedi.

ALBAYRAK: “SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANIM SOSYAL PROJELERDE TÜRKİYE DEĞİL DÜNYA ÇAPINDA KENDİNİ VE SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’Nİ DUYURAN ÇALIŞMALAR YAPIYOR”

Başkan Eşkinat’ın ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise sosyal projelerde Süleymanpaşa Belediyesi’nin dünya çapında tanınmaya başladığının altını çizerken; “Oldukça etkilendim. Zaten Süleymanpaşa Belediye Başkanım sosyal projelerde Türkiye değil dünya çapında kendini ve Süleymanpaşa Belediyesi’ni duyuran çalışmalar yapıyor. Ben bu güzel projeden dolayı kendisini kutluyorum. Tekirdağ için gurur duyuyor, bu projenin diğer ilçelerimizde de yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bütün bebek emzirme aşamasında olan annelere hayırlı olsun.” diye konuştu.

ALBAYRAK VE EŞKİNAT İNCELEMELERDE BULUNDU

Açılış konuşmalarının ardından Eşkinat ve Albayrak yeni doğum yapan annelere kartlarını teslim ederken bebek bakım ve emzirme kabini içinde incelemelerde bulundu.

ANNE VE BEBEK İÇİN HER TÜRLÜ İHTİYAÇ DÜŞÜNÜLDÜ

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete sunulan diğer Bebek Emzirme Kabininin Mutlukent Engelsiz Çay Bahçesi yanında olacağı ifade edilirken emzirme kabinlerinin içinde bebek bezi, ped, su, ıslak mendil gibi her şey mevcut olacak.

ARKASI KİTAP PAYLAŞIM NOKTASI

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete sunulan bebek bakım ve emzirme kabinlerinin arka tarafında da kitap paylaşım noktası bulunurken Süleymanpaşa Belediyesi zamanını değerlendirmek isteyenler için ücretsiz olarak kitap hizmeti de sunuyor.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir