20.07.2024

BAŞKAN ULAŞ YURDAKUL 57. ALAY YÜRÜYÜŞ KOMİTESİNE KEŞAN'A KADAR EŞLİK ETTİ

16, Mart 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 57. Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin kutlama etkinlikleri kapsamında Çanakkale'ye yürüyen 57. Alay Yürüyüş Komitesine 15 Mart 2016 Salı günü 27 kilometre boyunca yürüyerek Keşan'a kadar eşlik etti.

Atatürk Anıtı önünde ve Şehitlik Parkı'nda gerçekleştirilen programların ardından yola çıkan 57. Alay Yürüyüş Komitesinin Tarihi Yolculuğuna Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakulun yanı sıra; Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Çerkezköy Belediye Bakanı Vahap Akay, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akkaya, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli, Malkara Belediye Meclis Üyesi Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu,  Malkara Belediye Meclis Üyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nuran Başkütük ve Kadın Meclisi Üyeleri de katılarak 57. Alay ile birlikte yürüdüler.

Yürüyüş esnasında E-84 yolundan geçmekte olan araç sahipleri de kornalarına basarak 57. Alay Yürüyüş Komitesini selamladı.

Malkara Belediye Meclis Üyesi S.S. 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Cem Özkan da 57. Alay Yürüyüşçülerini Haliçköy Mahallesi yakınlarında karşıladı.

Saat 12.00'de Haliçköy Mahallesi'ndeki kahvehanede öğle yemeği molası verilirken, Belediye Başkan Ulaş Yurdakul ve CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan bu esnada vatandaşlarla sohbet edip, kendilerinin isteklerini dinlediler.

Öğle yemeği molasının ardından 57. Alay Yürüyüş Komitesi, saat 17.00'de Keşan girişindeki Mehmet Gemici Parkı'na vardı ve saat 18.30'da Keşan'ın 27. Alayı ve Uzunköprü'den yola çıkan 15. Hava Bölüğü ile buluşup kortej eşliğinde Keşan'a giriş yaptılar.

‘Tekirdağ tarihi ile kucaklaşıyor, sancağına sahip çıkıyor' sloganıyla tarihe yolculuklarını yapan 57. Alay Yürüyüş Komitesi, 18 Mart 2016 Cuma günü Gelibolu'da 2. Kolordu Şehitliği'ndeki törenlere katılıp, aynı gün içerisinde devlet törenlerinin yapıldığı Şehitler Abidesi'nde 57. Alay Şehitliği'nde atalarımızla yüreklerini yâd edecekler.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir