12.07.2024

ATM PARAYI YUTUNCA…

11, Mayıs 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


 

 

ATM den kredi kartı borcu ödemek istedim başımıza gelmeyen kalmadı. Kredi kartı borcunun ödemesinin son günü olan tarihte saat 15:30 civarı kart ile ATM den ödeme yapmak istedim. Tam bu sırada ATM de bir arıza meydana geldi. Ve para içeri giderken kart dışarı çıktı.

 

Hemen tekrardan kartı ATM ye takıp hesabı kontrol ettim. Ve şok !!! Para ne hesapta vardı nede ATM den bana geri gelmişti.

 

Panik yaşıyor insan para nerede diye. Ne kadar yatırdığımı nasıl ispatlarım falan diye düşünüyorsun. Tam bunları derken bankayı aradım. 15 dakika orayı tuşla burayı tuşla ulaştık canlı bir müşteri hizmetleri yetkilisine. Durumu anlattım. Miktarı belirttim. Ödemenin son günü bu gün dedim. Bankaya gitmeme gerek var mı? diye sordum. Gerek yok dedi. ATM başından ayrıldım.

 

Ertesi gün sabah hesabı kontrol ettim. Hesapta para yok. Bankaya gittim. Öğleden sonra paranız hesaba geçer dediler. Akşam üzeri ancak fırsat buldum ve baktım. Hesapta ATM ye yatırdığım paradan 70 lira az görünüyordu.

 

Yine bankayı aradım. Uzun uğraşlarla müşteri hizmetlerine bağlanmayı başardım. Durumu yine anlattım. Kayıt oluşturuldu. Ve araya hafta sonu girdi. Pazartesi günü yine bankaya gittim. Bankada ki görevli beni aradığını söyledi. Doğruydu Tekirdağ dan sabit bir telefon numarası gün içinde beni aramıştı.

 

Neyse durumu anlattım. Kontrol etti. Ve dedi ki; “paranızın tamamı yatmış. Ancak avans hesabınızdaki borcunuz ödenmiş”. Bende dedim ki ben avans borcunu 3 gün sonra ödeyeceğim. Bana sormadan neden ödediniz? Şimdi ATM parayı yuttuğu için kredi kartı borcuda geç ödendiği için faiz ödeyeceğim dedim. Banka görevlisi de itiraz edin dedi.

Bu sebeple ben kredi kartı borcu için yatan parada eksik olan 70 lirayı o gün mecburen tamamlayarak ödedim. Şimdi ATM’nin yuttuğu para sebebiyle kredi kartı borcumu geç ödediğimi söyleyip bana faiz işleten bankaya itiraz edeceğim. Bakalım ne olacak… Anlatmaya devam edeceğim…

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
sanalbasin.com üyesidir