20.07.2024

3. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu: “Ta Ta Tam Tam..”

4, Ekim 2017 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu’na katılan Heykeltıraş Evrim Çamoğlu, “Ta Ta Tam Tam..” adını verdiği eseri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ÇAMOĞLU: “SANAT ESERİNİN UZAKTAN BAKILMASI GEREKEN BİR NESNE OLMADIĞINI ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM”

Bağımsız uluslararası heykel jürisi tarafından seçilen dünyaca ünlü heykeltıraşların bu yıl müzik teması ile eserlerine hayat verdiği sempozyumda, eseri ile ilgili bilgi veren heykeltıraş Evrim Çamoğlu; “Eserimde insanların sanatla buluşmasını, sanat eserinin uzaktan bakılması gereken bir nesne olmadığını anlatmaya çalışıyorum. İnsanlardan uzak olmanın aksine insanların sokakta karşılaştığı, dokunup iletişime geçerek içine dahil olabileceği interaktif bir oyun aracı, müzik aleti ve sanat eseri olarak tanımasını için çalışmalarıma devam ediyorum.” dedi.

“TÜM HEYKEL MERAKLILARINI SAHİL MARİNA ALANINA BEKLİYORUZ”

Çalışmalarında sona yaklaştığının da altını çizen Çamoğlu; “Yaklaşık bir hafta içinde eserim tamamlanmış olacak. Diğer heykeltıraşlarımızda eserlerinde sona yaklaştı. Bu süreçte tüm heykel meraklılarını sahil marina alanına bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

3. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu 15 Ekim tarihinde düzenlenecek kapanış ve sergi açılış töreni ile sona erecek.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir